Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Meghan Markle si do Afriky vzala smuteční šaty: Bojí se, že zemře královna

Meghan Markle si do Afriky vzala smuteční šaty: Bojí se, že zemře královna
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
pravidlo
Je to jen pár dní, co Meghan Markle (38) a princ Harry (35) odjeli společně se synem Archiem na královskou cestu do Jižní Afriky. Vypadá to, že vévoda i vévodkyně si odpočinek od Anglie užívají, ale i daleko od domova musí být připraveni na nejhorší - smrt královny Alžběty II. (93). Kvůli tomu musela Meghan do kufru přibalit i speciální část svého šatníku, tedy smuteční šaty.

Meghan Markle a princ Harry si společně se synem Archiem užívají cestování po Jižní Africe, které je součástí jejich královských povinností. Lidé, se kterými se setkávají, je vítají s otevřenou náručí a cesta je prozatím plná úsměvů a příjemných setkání. Jako členové královské rodiny však musí být oba připraveni i na nejhorší.

Královna Alžběta II. už má nepochybně svůj věk, stále je však čiperná a její smrt by mnoho lidí šokovala. I na takovou situaci se však musela Meghan s Harrym vybavit a do Afriky si s sebou v zavazadlech odvezla i černé šaty, kterými by v případě, že by královna skutečně zemřela, vyjádřila smutek.

Nepsané pravidlo cestování s černými šaty, pro muže s černým oblekem, bylo v královské rodině zavedeno roku 1952. Tou dobou byla královna, tehdy ještě princezna Alžběta, v Keni se svým manželem, princem Philipem, když její otec, král Jiří VI., zemřel. Smutnou zprávu se dozvěděla právě na cestách a okamžitě se vrátila domů. Po přistání v Anglii však musela dlouhou dobu čekat v letadle, kam jí služebnictvo dovezlo černé šaty. V obyčejném barevném oděvu se po smrti svého otce na veřejnosti nesměla ukázat.

Být vždy připraven na nejhorší se v královské rodině skutečně vyplácí. Pravidlo cestování s černými šaty se bohužel hodilo i princezně Dianě v roce 1992, kdy byla na lyžařském výletě v Alpách. Tou dobou znenadání zemřel její otec, lord Spencer. Do Anglie se proto Diana vrátila v černých šatech, které měla právě pro tento případ ve svém kufru. Nezbývá než doufat, že černý oděv Meghan Markle zůstane po celou dobu královské cesty zabalený.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy