Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Meghan Markle si do Afriky vzala smuteční šaty: Bojí se, že zemře královna

+ Dalších 6 fotografií
pravidlo
Je to jen pár dní, co Meghan Markle (38) a princ Harry (35) odjeli společně se synem Archiem na královskou cestu do Jižní Afriky. Vypadá to, že vévoda i vévodkyně si odpočinek od Anglie užívají, ale i daleko od domova musí být připraveni na nejhorší - smrt královny Alžběty II. (93). Kvůli tomu musela Meghan do kufru přibalit i speciální část svého šatníku, tedy smuteční šaty.

Meghan Markle a princ Harry si společně se synem Archiem užívají cestování po Jižní Africe, které je součástí jejich královských povinností. Lidé, se kterými se setkávají, je vítají s otevřenou náručí a cesta je prozatím plná úsměvů a příjemných setkání. Jako členové královské rodiny však musí být oba připraveni i na nejhorší.

Královna Alžběta II. už má nepochybně svůj věk, stále je však čiperná a její smrt by mnoho lidí šokovala. I na takovou situaci se však musela Meghan s Harrym vybavit a do Afriky si s sebou v zavazadlech odvezla i černé šaty, kterými by v případě, že by královna skutečně zemřela, vyjádřila smutek.

Nepsané pravidlo cestování s černými šaty, pro muže s černým oblekem, bylo v královské rodině zavedeno roku 1952. Tou dobou byla královna, tehdy ještě princezna Alžběta, v Keni se svým manželem, princem Philipem, když její otec, král Jiří VI., zemřel. Smutnou zprávu se dozvěděla právě na cestách a okamžitě se vrátila domů. Po přistání v Anglii však musela dlouhou dobu čekat v letadle, kam jí služebnictvo dovezlo černé šaty. V obyčejném barevném oděvu se po smrti svého otce na veřejnosti nesměla ukázat.

Být vždy připraven na nejhorší se v královské rodině skutečně vyplácí. Pravidlo cestování s černými šaty se bohužel hodilo i princezně Dianě v roce 1992, kdy byla na lyžařském výletě v Alpách. Tou dobou znenadání zemřel její otec, lord Spencer. Do Anglie se proto Diana vrátila v černých šatech, které měla právě pro tento případ ve svém kufru. Nezbývá než doufat, že černý oděv Meghan Markle zůstane po celou dobu královské cesty zabalený.

Mohlo by vás zajímat

Další články