Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Meghan Markle skoncovala s Velkou Británií. Zahodila poslední možnost na usmíření, tvrdí expertka

Princ Harry a Meghan Markle.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
harry a meghan

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se definitivně rozhodla, že „končí s Velkou Británií“ a nedá druhou šanci královské rodině, do níž patří její manžel princ Harry. Ve svém komentáři pro list Daily Mail to tvrdí novinářka a spisovatelka Jan Moir, která se ve svých textech právě tomuto tématu věnuje. Moir dodala, že pokud snad někdy existovala možnost usmíření mezi Markle a královskou rodinou, zdá se, že Meghan se jí rozhodla vzdát.

Meghan Markle se totiž Velké Británii vyhýbá jak jen může – posledním důkazem je její rozhodnutí letět do Německa, kde bude mít spolu se svým mužem projev v rámci sportovní události Invictus Games, přímo z Kalifornie. Princ Harry se přitom cestou do Düsseldorfu staví ještě právě v Británii, aby svou přítomností poctil předávání cen pro nejštědřejší dárce charity WellChild, která se věnuje nemocným dětem.

Vzkaz od Meghan tak nemohl být jasnější: Pokud si bude moci vybrat, do šedivé Velké Británie už nikdy nevkročí,“ píše Jan Moir ve svém komentáři pro Daily Mail.

Toxické vztahy

„Možná že poslední kapka pro ni přišla už dříve – třeba právě před rokem. Tehdy královská rodina zakázala její přítomnost u smrtelného lože bývalé panovnice Alžběty II. v Balmoralu. Meghan tak na tehdejší královnu nemohla ‚vrhnout světlo‘, ‚posílit ji‘, ani jí doporučit kurkumovou očistu nebo jógové pozice, jak je zřejmě zvyklá,“ tvrdí o Meghan Moir s dávkou cynismu.

Všímá si ale také záhadného rozporu v chování královského páru, který aktuálně žije v kalifornském Montecitu. Vévoda i vévodkyně se podle ní stále zaobírají takovými tématy, jako je usmíření nebo rodina, dokola mluví o potřebě upřímnosti, uzdravení, lidskosti a naděje, ale nikdy tato poselství neaplikují na sebe. „Jejich vztahy s královskou rodinou jsou proto toxické jako skládka s jaderným odpadem,“ konstatuje komentátorka, jejíhož textu si všiml i web Geo News.

Kousek od rodiny, ale bez vnoučat

Upozorňuje rovněž na to, že podobný přístup nezastává Meghan jen v případě manželovy královské rodiny. Poukazuje i na to, že otec Meghan Thomas Markle, s nímž vévodkyně odmítá mluvit, žije sám v prašném mexickém pohraničním městě asi 400 kilometrů jižně od Montecita, ještě se však nikdy nesetkal se svými vnoučaty Archiem a Lilibet. „Zdá se také nepravděpodobné, že by král Karel III. někdy dostal druhou šanci setkat se se svou vnučkou Lilibet,“ myslí si Jan Moir.

Zároveň dodává, že princ Harry se sice „vrací domů“, ale nemá kam jít – a to i v praktickém smyslu, jak nedávno napsalo eXtra.cz. „Jeho zapojení do Invictus Games a charitativních organizací, jako je WellChild, je to nejlepší, co v něm je. Jistě však brzy přijde den, kdy bude litovat, že přišel o to, čeho si podle svých slov cení nejvíce: o svou rodinu,“ uzavírá Moir.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy