Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Meghan Markle a loučení se služebnictvem: Nemuselo to takhle skončit, plakala vévodkyně

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
sbohem
V pátek uběhl přesně rok od doby, co se Meghan Markle (39) a princ Harry (36) rozhodli, že vystoupí ze stínu britské královské rodiny a půjdou svou vlastní cestou. Přes hádky a napjatou atmosféru v rodině se Meghan stihla rozloučit se služebnictvem, které znala už ode dne, kdy se dala dohromady s princem. A neobešlo se to bez slz a vřelých objetí.

Britská královská rodina nebyla z rozhodnutí prince Harryho a jeho manželky Meghan Markle vůbec nadšená. Před rokem ve svém vyjádření prohlásili, že chtějí začít žít po svém. Následovalo několik týdnů, kdy pár spolupracoval s rodinou, zaměstnanci a charitativními institucemi na věcech, které musely být hotové.

9. března se pak definitivně otočili zády ke svým vévodským povinnostem, toho dne se zúčastnili poslední velké události – tradiční slavnostní mše za Společenství národů. Jejich přítomnost si tehdy vyžádala samotná královna Alžběta II., která byla z jejich odchodu z rodiny zklamaná asi nejvíce. I když pár chtěl žít střídavě v Kanadě a v Británii a dál se věnovat královským povinnostem, zatrhla to právě královna a oba pak zbavila titulu.

Meghan se při loučení neubránila slzám

Meghan pak měla v zákulisí dojemný proslov. Omid Scobie byl jedním z malé skupiny novinářů, kteří se mohli setkání v úzkém kruhu zúčastnit. Scobie o tomto dojemném dni psal v autobiografii Finding Freedom (Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny, na které spolupracoval s Caloryn Durand, pozn. red.).

Omid nevynechal momenty, kdy si po dojemném proslovu Meghan udělala čas na to, aby si s každým zaměstnancem královské rodiny individuálně popovídala a objala se s nimi. Pronesla při objetí s jednou ze svých oblíbených služebnic srdcervoucí větu: „Nemuselo to takhle skončit.“

Scobie pak pokračoval tím, že služebnictvo s párem bylo od prvního dne. Truchlilo nad tím, co mělo být skoro až pohádkou: dva lidé se zamilují, vezmou se, mají dítě, slouží královně a tím to mělo skončit. Místo toho vévoda a vévodkyně opustili zem. Meghan slzy pracně zadržovala, ale když se s většinou rozloučila a místnost se vyprázdnila, slzám se neubránila.

Související články

Další články