Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Meghan je úhlavním nepřítelem královské dynastie, tvrdí expert. Harry se kaje za svá slova o bratrovi

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
harry a meghan

Zatímco princ Harry je z pohledu britské královské rodiny „neřízenou střelou“, od které nikdo z jeho příbuzných neví, co má čekat, jeho žena Meghan Markle zůstává v očích Windsorových úhlavním nepřítelem královské dynastie, neboť vše nasvědčuje tomu, že je jejich instituci „odhodlaná zničit“. V novém dokumentu stanice Channel 5 to uvádí spisovatel Tom Quinn, jenž má ke královské rodině velmi blízko. Minulý týden rovněž Harry poskytl otevřený rozhovor, kde mimo jiné hovoří o svém složitém vztahu s bratrem.

Nový televizní dokument zkoumá klesající popularitu páru Harryho a Meghan ve Spojených státech. Manželé, kteří nyní žijí v kalifornském Montecitu, v minulém roce podnikli řadu útoků na britskou královskou rodinu.

Například v dokumentární sérii pro Netflix, za kterou pár údajně inkasoval 88 milionů liber (2,4 miliardy korun), obvinil osmatřicetiletý princ Harry svou rodinu z „obrovské míry nevědomé zaujatosti“. Popsal rovněž strach a zděšení ze svého bratra Williama, který na něj údajně křičel během setkání, na němž došlo k rezignaci páru na královské povinnosti.

Rodina má dojem, že ji Meghan chce zničit

Začátkem tohoto roku pak princ Harry ve své autobiografii Spare tvrdil, že ho jeho bratr fyzicky napadl v Nottingham Cottage v areálu Kensingtonského paláce. Zároveň sdílel soukromé zprávy, které jeho švagrová a princezna z Walesu Kate poslala jeho manželce ohledně šatů pro družičku princezny Charlotte.

Tom Quinn, který je královským zpravodajem Channel 5, proto v novém dokumentu prohlásil, že členové královské rodiny vnímají prince Harryho jako „neřízenou střelu“ a jeho nepředvídatelným chováním jsou „hluboce rozrušeni“. Napsal o tom Daily Mail. Odborník se navíc domnívá, že královská rodina má dojem, že Meghan je odhodlána celou jejich drahocennou instituci zničit.

„Nic z toho nemělo za cíl ublížit rodině“

Tvrzení zpravodaje však Harry popřel a zároveň se kaje za svá slova vůči bratrovi. „Víte, s bratrem se máme rádi. Hluboce ho miluji. Mezi námi dvěma se odehrálo hodně bolesti, zejména v posledních šesti letech. Ale nic z toho, co jsem napsal, nic z toho, co jsem kdy uvedl, nikdy nemělo za cíl ublížit mé rodině,“ řekl princ Harry novináři Andersenu Cooperovi v rozhovoru pro americkou televizní stanici CBS, který byl vysílán o víkendu.

V interview vévoda ze Sussexu otevřeně vzpomíná i na traumatizující chvíli, kdy se dozvěděl o úmrtí své matky – princezny Diany: „V tu chvíli jsem nebyl schopen uronit jedinou slzu. Byl jsem v šoku. Bylo mi dvanáct let. Tak nějak v sedm... v půl osmé ráno brzy ráno přišel otec (král Karel III.), sedl si ke mně na postel, položil mi ruku na koleno a řekl: ‚Stala se nehoda.‘ Začal jsem se hrozně bát. Nemohl jsem tomu uvěřit,“ popsal osudné momenty.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy