Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Megasmůla: Muž rozbil největší puzzle na světě

Daveu Evansovi zbyly oči pro pláč.

Třiašedesátiletý Dave Evans z Velké Británie minulou středu dokončil vpravdě mistrovské dílo – po pěti týdnech usilovné práce konečně složil obří puzzle o počtu 40 000 dílků. Ze svého úspěchu se však neradoval dlouho. Hned následující den se mu totiž puzzle (koláž 33 fotografií z loňských oslav diamantového výročí panování královny Alžběty II. zabírající plochu čtrnácti metrů čtverečních) podařilo shodit.

Jak k této nešťastné události vlastně došlo? Dave chtěl puzzle jen trochu posunout, ale vyrušila ho náhodná kolemjdoucí, která se chtěla zeptat na cestu. „Otočil jsem se, abych si s ní mohl promluvit, a v tu chvíli jsem asi musel trochu moc přitlačit nebo tak něco, protože v následujícím okamžiku se to celé zhroutilo,“ řekl smutný Dave.

Na záběrech z webové kamery bylo vidět, jak se frustrovaný Dave snaží zachránit alespoň část skládačky a pak v záchvatu bezmocného vzteku hází na podlahu dřevěnou hůlku, kterou se předtím snažil puzzle upravit. „Byl jsem přinejmenším pěkně naštvaný. Nezbylo mi nic jiného, než sednout si na zem a začít rozházené dílky sbírat,“ dodal Dave.

Pro Davea nyní začal boj s časem. Potřebuje dát vše znovu dohromady ještě během tohoto týdne, aby puzzle mohl odvézt do královského sídla Sandringham v Norfolku, kde by měl být vystaven a později vydražen ve prospěch charitativní organizace Help for Heroes. Jediné, co ho alespoň trochu uklidňuje, je skutečnost, že o zápis do Guinnessovy knihy rekordů stačil zažádat ještě před touto nehodou.

Mohlo by vás zajímat

Další články