Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Megan is Missing: Film nezvládají sledovat ani otrlí diváci, navzájem se před ním varují

Megan is Missing: Film nezvládají sledovat ani otrlí diváci, navzájem se před ním varují
Zdroj: Anchor Bay Films
+ Další 3 fotografie
horor
Ačkoliv byl natočen už v roce 2006, horor Megan is Missing i dnes vyvolává bouřlivé reakce diváků. I milovníci děsivých filmů se shodují na tom, že tento počin natočený podle skutečné události není nic, co by chtěli vidět podruhé. Ba dokonce litují, že ho vůbec kdy viděli. Příběh pojednává o nejlepších kamarádkách Megan Stewart a Amy Herman, které byly uneseny, týrány a zavražděny.

Lidé se na sociálních sítích i po letech od premiéry navzájem varují před sledováním filmu Megan is Missing. Horor natočený ve stylu found-footage, jakým byla natočena kupříkladu i Záhada Blair Witch, má sloužit jako poučení pro děti a rodiče, kteří nechávají své ratolesti volně pohybovat na internetu.

Hlavními postavami filmu jsou čtrnáctileté dívky Megan Stewart a Amy Herman. Snímek nebyl založen na konkrétní skutečné události, nýbrž na únosech dětí, které se na počátku tisíciletí odehrávaly až děsivě často a mnohdy vyústily v podobný či stejný konec.

Děj

Megan je v kolektivu oblíbená dívka, která ale doma zažívá peklo. Její otec s ní a s matkou nežije a otčím ji dlouhodobě znásilňoval, nakonec skončil ve vězení a za to ji matka nenávidí. Megan proto pije, čas od času nepohrdne ani drogami a ve čtrnácti má do běžného dítěte daleko. Amy je pravým opakem své nejlepší kamarádky - má milující rodinu, je skvělou studentkou, ale lidé v okolí Megan ji nenávidí. Je ale jedinou z jejích přátel, která ji má skutečně ráda a které na ní záleží. Dokonce si plánují společnou budoucnost.

Jedna z kamarádek Megan online seznámí s člověkem, který si říká Josh a tvrdí, že nemá webkameru, protože mu ji rozbil mladší bratr. Ten si získá dívčinu důvěru a vyláká ji na setkání, ze kterého se ale už nikdy nevrátí. Jediný, kdo zmizení kromě policie aktivně řeší, je Amy. Ta vyšetřovatelům podá informace i o tajemném mladíkovi z internetu, to se jí ale vymstí - tři týdny po únosu Megan unese i ji.

Konečné záběry ukazují na Amy, která je ve spodním prádle ve sklepě na řetězu, jídlo dostává jen ze psí misky a prosí o svobodu. Násilník a vrah jí proto nabídne, že ji osvobodí, musí ji ale odvézt v sudu, aby neviděla, kde byla držena. Po otevření sudu v něm vidí mrtvou Megan, vlézt do něj nechce, ale muž ji do něj zavře. Odjede k lesu, kde vykope díru a Amy zaživa pohřbí v sudu s mrtvolou její nejlepší kamarádky.

Varování

Diváci, kteří film už viděli, jej z většiny považují za extrémně traumatizující. V některých státech byla dokonce jeho distribuce zakázána. Na sociálních sítích se šíří varování pro všechny, kteří se odhodlají na horor podívat. Jakmile na obrazovce vyskočí nápis "Photo Number 1", mají zhruba 4 sekundy na to, aby ho vypnuli. Pokud to neudělají, uvidí snímky, které jimi otřesou.

To, že Megan is Missing není snímkem pro každého, nýbrž spíš snímkem jen pro extrémně odvážné, dokazuje i to, že ačkoliv byl natočen v roce 2006, do roku 2011 nebylo žádné studio ochotné ho distribuovat. Viděli jste ho?

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy