Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

MeToo po Česku: Dcera Nadi Urbánkové drsně obvinila Jana Cimického

Jana Fabiánová a Jan Cimický
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
SKANDÁL

Ve čtvrtek večer Pražský hrad oficiálně oznámil, že uděluje Medaili Za zásluhy psychiatru Janu Cimickému (73) a hned se strhla mela. Dcera Nadi Urbánkové (82) Jana Fabiánová (42) tvrdí, že ji tento mediálně známý lékař v ordinaci sexuálně napadl. S příběhem přišla 20 let po údajné události. Vysvětluje ale, proč tak dlouho mlčela.

Jana Fabiánová: Jan Cimický mě sexuálně napadl

„Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, kdy mi nebylo ještě ani 23 let,“ šokovala na Facebooku zpěvačka Jana Fabiánová.

„Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka, paní Naďa Urbánková, varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizika pomsty od agresora. Nyní ovšem již nemohu dál mlčet. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i dále mlčet,“ napsala ve čtvrtek večer ve statusu. Pak si ale své prohlášení rozmyslela a smazala celý post.

Je to sexuální predátor, tvrdí

„Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi,“ tvrdila také Jana.

Všechny tři aktéry tvrzení Fabiánové (tedy ji, její maminku i Jana Cimického) jsme se opakovaně snažili kontaktovat, leč bez úspěchu.

Cimický nemá svědomí, říká dcera Urbánkové

V diskuzi se každopádně Fabiánová původně rozohnila ještě víc. „Já to nechala být, jelikož už určitě jako starej pán nikoho nenapadá, ale že má žaludek na to přijmout medaili za zásluhy, to mě teda zvedlo ze židle. Ten člověk nemá špetku svědomí,“ diví se.

Redakce eXtra.cz brzy přinese další informace.

Související články

Další články