Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Medardovský týden: Meteoroložka prozradila, zda se pranostika vyplní

Medardovský týden: Meteoroložka prozradila, zda se pranostika vyplní
Zdroj: Pixabay
předpověď počasí

Během medardovského týdne budeme střídat pláštěnky za sluneční brýle, ale teploty budou zůstávat na krátký rukáv. Po Medardovi, kterého najdeme v kalendáři v úterý tj. 8. června, se přechodně mírně ochladí, ale o ovčích chladen se obávat nemusíme.

Kromě srážek je pro Medarda typické ochlazení. Chladný vzduch do střední Evropy proniká po vlnách, mezi nimi se však lze setkat i se slunnými a teplejšími dny. Naši předci hovořili o tzv. Ovčích chladnech. V minulosti byl u nás totiž hodně rozšířen chov ovcí a při výrazném ochlazení v tomto období docházelo k úhynům jehňat na pastvinách.

Pondělí přinese nejméně srážek z celého pracovního týdne - bude polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty zůstanou nad desítkou – nejčastěji se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C. Odpolední teploty vystoupí vysoko – na 24 až 28 °C. 

úterý bude polojasno až oblačno, během dne další přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty budou klesat na 14 až 10 °C. Odpolední teploty vystoupí na letní hodnoty 24 až 28 °C. 

Ve středu bude nejvíce oblačnosti z celého týdne – oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo občasný déšť. Na východě území přechodně až polojasno. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C. Odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 °C. 

Ve čtvrtek bude oblačno a místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Odpolední teploty vystoupí na 20 až 24 °C.


V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť nebo bouřky. Ranní teploty zůstanou během celého týdne téměř neměnné – mezi 15 až 11 °C. Odpolední teploty se zastaví na 20 až 24 °C.

Víkendový výhled

O víkendu se bude do Česka nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, takže bude oblačnosti, bouřek i srážek ubývat. 

V sobotu bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty budou klesat na 15 až 11 °C. Odpolední teploty vystoupí na letní hodnoty tj. 21 až 25 °C. 

Neděle bude psát podobný scénář -  polojasno, jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty se zastaví na 15 až 11 °C, odpolední maxima na 22 až 26 °C. 

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy