Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Méďa bručet nebude: Dara Rolins může slavit, Pavla Nedvěda zprostili viny

Dara
Zdroj: se souhlasem Dary Rolins
+ Další 3 fotografie
soud

Zpěvačka Dara Rolins (49) si užívá dovolenou v USA. Nyní může mít klidnější spaní. Její partner Pavel Nedvěd (49) byl totiž podle ČTK zproštěn viny u soudu italské fotbalové federace v kauze údajného falšování účetnictví. 

Dara Rolins má velký důvod si oddechnout. Jen několik dní poté, co odcestovala na spontánní rodinnou dovolenou do Spojených států, přišla zpráva, že její partner Pavel Nedvěd, se kterým prožívá idylický vztah už několik měsíců, byl očištěn v kauze údajného falšování účetnictví u soudu italské fotbalové federace.

Viceprezidenta fotbalového Juventusu Nedvěda i všechny další aktéry v kauze údajného falšování účetnictví sportovní tribunál zprostil viny. Verdikt se týká celkem 59 osob a jedenácti klubů. Podle vyšetřovatelů Juventus, Neapol, Janov, Empoli, Parma a další kluby uměle navyšovaly přestupové částky za hráče a vylepšovaly si tím účetnictví kvůli kapitálovým ziskům.

Nedvědovi hrozil zákaz činnosti

Soud italské fotbalové federace se ale dnes ztotožnil s argumentem zástupců klubů, podle kterých vyšetřovatelé nejsou kompetentní ke stanovování hodnoty hráčů. Tím podle Gazzetty dello Sport celou kauzu smetl ze stolu. Žalobce se ještě může proti rozhodnutí odvolat.

Pro Nedvěda požadoval zákaz činnosti na osm měsíců. Nejtvrdší tresty hrozily šéfům Juventusu Andreovi Agnellimu a Neapole Aureliu De Laurentiisovi a bývalému sportovnímu řediteli turínského klubu Fabiu Paraticimu. Pro kluby prokuratura žádala vysoké pokuty.

Bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 2003 Pavel Nedvěd hrál za Juventus v letech 2001 až 2009. Po skončení kariéry se v klubu posunul do managementu, viceprezidentem je od roku 2015.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy