Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Med nad zlato! 9 důvodů, proč si ho zamilujete ještě víc!

Med s mlékem je ideálním receptem pro všechny nespavce.
Zdroj: profimedia.cz
Medobraní je tady. Máte už dobrý kontakt na včelaře?

Pokrm bohů neboli med je znám pro své skvělé účinky a výbornou chuť již odpradávna. Byl vůbec prvním produktem, který lidé začali využívat.

Tohle je 9 důvodů, proč po něm letos bude ještě větší sháňka!

1. Pomáhá zlepšovat naši fyzickou kondici, brání vzniku nadměrné únavy během nárazových zátěží a je rychlým zdrojem energie!

2. Jeho blahodárné účinky ocení především lidé se zažívacími problémy. Trpíte na zácpu nebo vředy? Naordinujte si tento čistý přírodní produkt a ulevte svým útrobám.

3. Nejvíce známé jsou hojivé účinky medu na kůži, a proto je med často součástí kosmetických hydratačních a výživných krémů. Med však má vynikající účinky při aplikaci přímo do rány při různých odřeninách či dokonce popáleninách.

4. Pokud si myslíte, že se vám po medu zkazí zuby, mýlíte se. Med naopak obsahuje celou řadu látek, které vzniku zubního kazu brání. Na rozdíl od řepného cukru obsahuje totiž také dost vitaminu C a P, jež jsou zapotřebí při metabolismu sacharózy, takže organismus nemusí tyto prvky brát například ze zubní skloviny.

5. Med je účinná prevence nachlazení, angín, zánětů průdušek a horních cest dýchacích, rýmy apod.

6. Med je výborným pomocníkem při nespavosti, nervovém vypětí, stresu, depresích a migrénách nervového původu, uklidňuje a zlepšuje náladu. Nevěříte? Vyzkoušejte!

7. Med je považován za účinnou prevenci takzvaných civilizačních chorob, a to i díky další jeho schopnosti, kterou je čištění organismu od usazenin a volných radikálů. Je účinný například jako prevence proti rakovině tlustého střeva.

8. Je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, vyniká především svojí schopností ničit bakterie. Předtím, než lidé začali používat chemicky vyrobená antibiotika, byl med nedílnou součástí každé domácí lékárny.

9. Říká se, že med je učiněným elixírem mládí. A kdo by nechtěl mít krásnou pleť, zdravé tělo a dobrou náladu?!

Související články

Další články