Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Mechanik ukradl letadlo. Vydaly se za ním stíhačky a stroj šel k zemi

Technik ukradl letadlo.
Mechanik v americkém Seattlu unesl letadlo Bombardier Dash 8-Q400. Za strojem se vydaly armádní stíhačky. Stroj pak havaroval. Na palubě nikdo jiný nebyl. Celý incident trval 90 minut.

Devětadvacetiletý muž, který pracoval jako mechanik, odstartoval s letadlem společnosti Horizon Air bez povolení. Za zcizeným strojem se vydaly dva stíhací letouny F-15. Stroj šel k zemi. Ale stíhačky se na jeho pádu nepodílely.

Spekuluje se o tom, že muž měl sebevražedné sklony. Letoun má kapacitu 76 míst, ale nikdo jiný na palubě nebyl.

S mechanikem před pádem letadla mluvil dispečer z řídicí věže. Únosce podle listu The Seattle Times odpovídal rozrušeně. Dispečer ho navigoval na vojenské letiště McChord, muž ale přistát nechtěl. „Ti chlapi mě roznesou, když se tam pokusím přistát. Mohl bych tam něco taky zničit. Nechci to udělat, asi mají něco protiletadlového,“ odvětil únosce dispečerovi. Také se ptal, zda za takový kousek mu hrozí doživotí.

„Mnoha lidem na mně záleží, budou zklamaní, že jsem to udělal,“ řekl únosce. Stroj pak šel k zemi. Podle prohlášení úřadu šerifa na tom stíhačky neměly podíl.

Mohlo by vás zajímat

Další články