Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mechanik udělal osudovou chybu: Stiskl špatné tlačítko a rozstřílel letadlo za miliony!

Tohle zbylo ze stíhačky F-16.
Zdroj: Profimedia.cz / Twitter
Mechanik způsobil explozí na letecké základně v belgickém Florennese nehodu obřích rozměrů. Kvůli jeho nepozornosti a následné chybě totiž stíhačka F-16 explodovala a další letoun v okolí byl poškozen. Belgické ministerstvo obrany ve svém prohlášení uvedlo, že dva technici utrpěli poranění sluchu a byli na místě ošetřeni.

Případ z letecké základny v belgickém Florennese je jako ze špatné americké komedie. Tamní belgický mechanik udělal fatální chybu, kvůli které zničil stíhačku F-16 za stovky milionů a další v okolí letiště poškodil.

K nehodě došlo 11. října při obyčejné údržbě letounu. Technik patrně omylem zmáčkl velké červené tlačítko a aktivoval šestihlavňový kanón. Letoun okamžitě vzplál a explodoval, protože byl plně naplněn palivem. Informoval o tom časopis Scramble Magazine.

Belgické letectvo potvrdilo, že při údržbářských pracích na základně došlo k požáru. Dva technici utrpěli poranění sluchu a byli na místě ošetřeni. Jaký bude osud technika, který způsobil svojí nepozorností osudovou chybu, zatím není známo.

Související články

Další články