Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Me Too v Česku? Známá česká herečka terčem obtěžování: Každá z nás může říct ne

+ Dalších 6 fotografií
KAMPAŇ
Celosvětově nechvalně proslulé hnutí Me Too, v rámci nějž se už několik let ženy z celé planety svěřují s tím, jak byly v minulosti sexuálně obtěžovány nebo přímo napadeny, často i v zábavním průmyslu a přímo na pracovišti, se logicky nemohlo vyhnout i Česku. Jedna ze známých českých hereček eXtra.cz potvrdila, že i ona má nelibou zkušenost. Nemyslí si ale, že by většinu údajných obětí někdo nutil k souhlasu se sexuálními praktikami, které jim nebyly po chuti.

Miluše Bittnerová se těsně před porodem prezentovala jako správná nastávající matka s rozumnými názory, která nepodléhá módním trendům, a získala si tak řadu skalních příznivců. Kromě toho má ale zajímavý názor i na Me Too.

Někdo hnutí radikálně označuje za následky ideologie genderu a politické korektnosti, Miluše Bittnerová (41) taková slova nepoužívá. Přiznává, že se podobné ataky dějí, ale na základě svých zkušeností si myslí, že člověk má šanci si vybrat.

Máme na výběr

„Samozřejmě že se mě Me Too taky týkalo. Akorát tady se to tak neřeší. Tady si člověk jen řekne, že dotyčný je prasák (nebo prasačka), a jde se dál. Kdybych tehdy opravdu s režisérem nebo producentem na tu chatu jela a strávili bychom spolu veselý víkend v posteli, nevím, jestli bych tu roli dostala. Asi to za mě zjistil někdo jiný. Na tohle nemám žaludek, jsem vychovaná jinak,“ prozradila nám.

Samozřejmě se těžko hodnotí ty, které se nyní po letech ozývají.

„Myslím si ale, že člověk má vždy na vybranou. Už v brzkém věku člověk nejspíš pozná, jestli ho chce někdo zneužít, a pak je jen na něm, jestli se nechat zneužít chce nebo ne. Pokud jde někdo herectví dělat kvůli tomu, že chce být slavný, a pak podlehne takovým požadavkům vlivných pánů, tak to mě může mrzet, ale zjevně jde o špatnou motivaci. Málokteré z těch, co touží po slávě a ne po skvělých rolích, se podaří stát se tou, jakou chtějí být,“ dodala.

A co si myslíte vy? Souhlasíte s Miluší Bittnerovou, nebo se obrovsky plete?

Mohlo by vás zajímat

Další články