„Začala mě svědit pokožka na dlaních a postupně na celém těle,“ říká Alyse. Na kůží se jí vytvořily bolestivé boláky, naneštěstí se jí pak ale puchýře začaly dostávat i pod kůži. Bolesti se dostaly do bodu, že jí začaly způsobovat i problémy s prvními narozenými dětmi. „Nemohla jsem obejmout své děti. Nemohly se dotknout mé kůže. Nemohly mi ani sedět na klíně. Jsou to dvě holčičky, chtějí cítit matčino objetí.“

Alyse byla převezena do nemocnice, kde jí bylo diagnostikováno vzácné kožní onemocnění zvané Pemphigoid gestationis. Její tělo se stalo alergické na její nenarozené děti. PG je vzácná porucha, která postihuje jedno z každých 50 000 těhoten­ství. Příznaky jsou puchýře, které způsobují svědění.

Nakonec Alyse přivedla děti na svět o měsíc dřív, naštěstí však bez dalších komplikací. „Nemyslím si, že budeme mít další děti. Máme čtyři úžasná požehnání, a to dělá naši rodinu kompletní,“ dodává Alyse.

Příběh Alyse můžete vidět v pořadu Mé podivné těhotenství, který stanice TLC vysílá od 24. září. Budete svědky šťastných i těžkých momentů rizikových těhotenství, a to jak z pohledu budoucích maminek, tak z perspektivy ošetřujících lékařů. Hrdinky se potýkají s obvyklou euforií a nepředvídatelností jiného stavu, ale také s postiženími, zdravotními problémy nebo netypickým životním stylem. Narození každého dítěte je jedinečné, ale tyto mimořádné příběhy staví porod a těhotenství do jiného světla.