Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MBPFW den první: Extravagantní Vanda Janda a její barevný pohled na svět

Vanda Janda na MBPFW.
Zdroj: Se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week
+ Dalších 10 fotografií
MBPFW

Největší módní událost v České republice Mercedes-Benz Prague Fashion Week odstartovala sobotními přehlídkami v holešovické Pražské tržnici. Představilo se hned pět návrhářů, kteří ukázali, jak podle nich bude vypadat česká módní scéna.

Pražská tržnice v Holešovicích se od soboty 4. září začala plnit podezřele stylově oblečenými lidmi. Na Prahu nevídané. Právě tam se totiž odehrává jedna z největších módních událostí roku - pražský týden módy zvaný Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Po dobu tří dnů se jedna z hal přemění na přehlídkové molo, kde talentovaní návrháři předvádějí své kreace. A jak dopadl první den? Podívejte se v galerii.

LaFormela

Česká značka LaFormela se při vytváření nové kolekce inspirovala světem koňských dostihů. „Během příprav se nám zcela nečekaně a přirozeně začalo rozkrývat téma koně, dostihů a žokejů. Toho jsme využili a z prostředí vrcholových koní začali čerpat systematicky,” prozradila LaFormela. Ve výsledku vznikla kolekce, která je pro ženy silné a zcela nezávislé. To se odrazilo zejména na siluetách a barevné paletě odstínů.

Vanda Janda

Návrhářka Vanda Janda si pro diváky opět připravila velkolepou show. Za zvuků písní jako I’m Every Woman nebo I Should Be So Lucky představila kolekci, kterou věnovala všem svým klientkám. „Mým největším úspěchem je vidět modely, nošené těmi, kteří přímo vystihují heslo naší značky FULL TIME DIVA. Tou je žena, která se snaží prací na sobě stát tou nejlepší verzí sebe samé, ať už se to týká vzhledu, intelektu nebo životního poslání,” prozradila Vanda Janda. Kolekce byla velmi barevná, hravá a plná extravagantních modelů.

Michael Kováčik

Mladý návrhář kolekcí upozornil na to, jak se každodenní život prudkým tempem vrátil zpět do dříve zajetých kolejí. Zároveň ale zdůraznil, že komfortní oblečení, které jsme si zvykli většinu koronavirového období nosit, stále přetrvává. „Kolekce reprezentuje šatník ženy, která je plně ve svém životním a pracovním procesu. Chce se cítit sebevědomě, jistě ale touží ponechat špetku komfortu, na který byla během předešlých měsíců zvyklá,” uvedl Kováčik.

Dominika Kozáková

Kolekce Dominiky Kozákové vždy bývají těmi nejbarevnějšími a nejoptimističtějšími. Tentokrát se ale umírnila a zvolila spíše tlumenější odstíny, než na jaké jsou její zákazníci zvyklí. Návrhářka kolekcí ukázala návrat ke svým kořenům. Inspirovala se tradicemi rodinného dědictví a slovenskými lidovými ženami.

Pavol Dendis

Slovenský návrhář Pavol Dendis se při nejnovější kolekci inspiroval mládím, uvolněností sedmdesátých let a příběhem pouličního oblečení versus glamrocku. Zároveň ale kladl důraz na krejčovské řemeslo, což bylo patrné zejména u propracovaných detailů.

Související články

Další články