Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MBPFW, den druhý: Mladá a čerstvá vize toho, jak bude vypadat módní průmysl v Česku

Zdroj: Se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week
+ Dalších 9 fotografií
MBPFW

Také v neděli 5. září pokračovaly módní přehlídky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Tentokrát se v prostorách holešovické Pražské tržnice ukázali návrháři jako Zoltán Tóth, Denisa Dovala nebo talentovaní studenti z UMPRUM.

Umprum

Přehlídkový den Mercedes-Benz Prague Fashion Week zahájili talentovaní studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Každý z nich ukázal vlastní interpretaci toho, jak vnímá současnou módu, což vyjádřili pomocí vlastních inspirací a témat. Ze studentů se předvedli Natálie Nepovímová, Zoltán Tóth, Natálie Dufková, Agáta Seehaková, Alexandra Gnidiaková nebo Tomáš Němec.

Aleš Hnátek

Letošním vítězem soutěže pro začínající módní návrháře Van Graaf Junior Talent 2021 se stal Aleš Hnátek. V nejnovější kolekci kladl důraz na upcyklaci a také udržitelnost, která momentálně hýbe světem. Z nepotřebných materiálů vytvořil zcela nové a nositelné oděvy. „Výsledkem je dámská kolekce, ve které je každý kousek solitérem. Vzhledem k tomu, že se každý oděv skládá z originálních kousků různých materiálů a nelze vytvořit jeho identickou kopii, jsou všechny modely samy o sobě exkluzivní,” prozradil Hnátek.

Denisa Dovala, NANICHE, Valérie Jurčíková

Návrháři Denisa Dovala, NANICHE a Valérie Jurčíková představili na týdnu módy své kolekce v sedm hodin večer. Hlavním námětem přehlídky Denisy Dovaly byly potisky, které si návrhářka sama připravila a nakreslila. „Jedná se o soubor potisků, které mají vyobrazovat bytosti z jiných sfér, které se usídlily do schránek těl,” prozradila Dovala. Návrhářka Valérie Jurčíková se zase inspirovala tématem posedlosti a značka NANICHE hledala rovnováhu mezi naplněním vnitřních hodnot a následováním vnějších vzorů.

Zoltán Tóth

Poslední přehlídka nedělního večera patřila talentovanému Zoltánu Tóthovi. „Kolekce je stejným dílem nadčasová jako je ‚fresh’, vždy ale zůstává sofistikovaná,” uvádí Zoltán. Téměř v každé kolekci se alespoň nějakým způsobem inspiruje architekturou a geometrií, jinak tomu nebylo ani nyní. Co se týče siluet, držel se převážně nadčasové klasiky, ale přišel také s osvěžujícími prvky řasení.

Související články

Další články