Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Mazlíčci v úděsných vedrech trpí: Víte, jak chránit své miláčky před úpalem?

Zdroj: profimedia
Chytré
Horké letní dny jsou v plném proudu a většina lidí si je naprosto užívá. Nicméně ne pro všechny je to taková legrace. Lidé by měli myslet i na své domácí mazlíčky, kteří v těchto parných dnech trpí. Poradíme vám, jak je můžete chránit.

Voda

Když jsou velká tepla, člověk vypije více vody než obvykle. Stejné je to i u psů. Pitný režim je v těchto dnech velmi důležitý. Vás mazlíček by měl mít neustále u sebe čistou vodu, aby se mohl napít. Berte ji s sebou, i když jdete na delší procházku, aby váš pejsek nebyl dehydratovaný.

Procházky

Na procházky choďte nejlépe ráno a večer, protože je venku ještě příjemně a teploty nejsou tak vysoké. Nechoďte na procházku po rozpálených ulicích v centru měst, dejte přednost stinným lesoparkům.

Stín

Pes snáší horka hůře než vy, takže pokud se chystáte ve velmi teplém počasí ven, nechte pejska raději v klidu ve stínu doma. Bude pěkně spát a horka přežije lépe, než kdyby byl s vámi venku.

Větrání

Psi snášejí teplo mnohem hůře než lidé. Mají na sobě totiž pěkně teplý kožíšek. Měli byste tak doma pravidelně větrat, aby se pejsek osvěžil. Nebo mějte po ruce větrák, abyste ho kdykoliv mohli zapnout. S větrákem ale opatrně, průvan může způsobit nachladnutí či zánět spojivek.

Chlazení těla

Pokud jsou venku opravdu tropy, pes se snaží schovat do stínu a chládku, aby mu nebylo takové teplo. Může také lézt pod postele, sedačky a pod stůl. Snažte se mu i ochlazovat tělo, aby trpěl co nejméně. Výborné je zabalit psa do studeného ručníku. Také pro psy existují speciální cestovní ochlazující deky.

Nenechávejte psa v autě

Za žádných okolností nenechávejte svého psa samotného v autě. A to, ani když mu necháte otevřené okénko. Teplota v autě je totiž mnohem vyšší než venku a váš miláček by se tak mohl uškvařit zaživa. Raději ho nechte doma pěkně ve stínu.

První pomoc

Pokud se váš pejsek chová divně, motá se, zadýchává, je zmatený nebo má pěnu u pusy, tak se vám nejspíš z toho vedra přehřál. Nikdy ale psa nesprchujte a nepolévejte ho ledovou vodou. Spíše namočte ručník a psa do něj zabalte – hlavně hlavu, tlapky a stehna. Dejte mu misku s čistou vodou a nechte ho v klidu odpočívat někde ve stínu a průvanu.

Opalovací krémy a úpal

Některá psí plemena jde i namazat opalovacím krémem, týká se to ale samozřejmě hlavně naháčů. Dávejte také pozor na to, aby váš mazlíček nebyl na přímém slunci. Může dostat totiž stejně úpal a úžeh jako člověk. A to byste si s ním tedy pěkně užili.

Související články

Další články