Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mayové se prý přepočítali: Konec světa předpověděli o 8 let dřív, přijít má před Vánoci

Mayové se prý přepočítali: Konec světa předpověděli o 8 let dřív, přijít má před Vánoci
Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 7 fotografií
konec
Mnozí si jistě pamatují na velký poprask, který panoval kolem údajného konce světa v roce 2012. Tehdejšího roku, konkrétně 21. prosince, měl veškerý život na této planetě skončit. Pastor Paul Begley na svém kanálu na YouTube však nyní zveřejnil video, v němž tvrdí, že došlo k omylu v počtech a konec světa přijde letos téhož dne, kdy měl přijít před 8 lety.

Mayský kalendář měl lidstvu už dvakrát ukázat, kdy přijde konec světa Poprvé k němu mělo dojít 21. prosince 2012 a podruhé letos, konkrétně 21. června. Ani jeden z těchto scénářů se nakonec nevyplnil, americký pastor Paul Begley ale tvrdí, že konec teprve přijde.

„Mayové udělali chybu. Letos má 21. prosince dojít k velmi ojedinělé planetární konstelaci, kvůli které bude viditelná nejjasnější hvězda od dob té betlémské. Žijící Mayové proto tvrdí, že ti staří se spletli a konec světa takový, jaký jsme očekávali před 8 lety, přijde letos,“ řekl Begley ve svém videu na YouTube.

Ačkoliv se zatím žádný z předpovězených konců světa nekonal, události letošního roku dovedly spoustu lidí k zamyšlení. Odborníci, kteří se tématu konce světa věnují dlouhodobě, mají za to, že nic lépe nenaznačuje jeho příchod než požáry v Austrálii, invaze kobylek v Africe a pandemie koronaviru

Konec světa a pohromy

Proroctví o konci světa v roce 2012 bylo natolik rozšířené a tolik se o něm diskutovalo, že nakonec bylo zfilmováno. Snímek s názvem 2012 ukázal, jak by mohl konec světa vypadat, od obrovských zemětřesení přes tsunami, požáry i led, který pokryl planetu. Pokud nás onen poslední den skutečně čeká, je otázkou, zda bude vypadat podobně, nebo se nakonec odehraje úplně jinak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy