Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Max (13) pomohl vyřešit záhadné zmizení ženy: Pohřešovali ji celých 27 let

+ Dalších 5 fotografií
Záhada vyřešena
Třináctiletý chlapec jménem Max Werenka pomohl vyřešit záhadné zmizení ženy, kterou začali pohřešovat před 27 lety. Na dně jezera Griffin objevil pomocí kamery GoPro vrak auta, který patřil právě pohřešované Janet Farris (†69). Po vytažení vraku z jezera nalezli i tělo.

Psal se rok 1992, když se seniorka Janet Farris z Vancouveru vydala sama autem na svatbu do Alberty. Jenže jako by se po ní slehla zem a Janet se i s autem ztratila. Dlouhých 27 let byla pohřešována a rodina až do nynějška netušila, co se jí přihodilo.

Ženino záhadné zmizení pomohl vyřešit třináctiletý chlapec Max Werenka za pomoci své GoPro kamery. Pohyboval se v okolí jezera Griffin, když najednou na dně spatřil něco, co se podobalo vraku auta. Zavolal tedy kanadskou policii a po jejich příjezdu skočil do vody, pořídil snímky na svou GoPro kameru a zjistil, že zhruba 4,5 metru pod hladinou se opravdu nachází vozidlo.

Policie pár dnů poté zahájila s potápěči akci a dali se do práce. Vytáhli vrak auta z jezera a nalezli v něm i tělo. Podle poznávací značky zjistili, že auto patřilo právě pohřešované seniorce, která záhadně zmizela před 27 lety.

Pro seniorčinu rodinu je neskutečná úleva, že konečně vědí, co se vlastně s Janet stalo. Nejhorší pro ně bylo nevědět. Konečně ji mohou důstojně pochovat. „Nikdy nebyl vhodný způsob, jak truchlit, protože byla stále pohřešována,“ popisoval jeden z členů rodiny. Nyní všichni došli pokoje, protože vědí, že Janet zemřela nešťastnou náhodou.

Mohlo by vás zajímat

Další články