Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Maurice P. najel do lidí na masopustu: Sousedovi řekl, že bude brzy v novinách

Zdroj: RTL.de / koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Zranění
V pondělí najel muž se stříbrným mercedesem do masopustního průvodu. Útok ve městě Volkmarsen má na svědomí devětadvacetiletý Němec Maurice P., který ve městě dokonce žije. Při svém počínání zranil 35 lidí a sedm z nich bylo zraněno vážně.

V hesenském městě Volkmarsen se v pondělí rozhodl devětadvacetiletý muž jménem Maurice P. autem najet do masopustního průvodu a zranil při tom přes 30 lidí. Motiv útočníka je však nejasný, a ačkoliv jej policie zatkla, nemůže ho podrobit výslechu. Zatím se jen ví, že Maurice spáchal čin úmyslně.

Policie ho nemůže vyslechnout

V tuto chvíli leží v nemocnici s vážným poraněním hlavy. Tento úraz mu, podle policie, způsobili lidé z davu, kteří ho po jeho činu chtěli potrestat po svém. S těmito informacemi přišel německý web Bild. Řidič nepatřil mezi extremisty, kromě drobných přestupků neevidovala hesenská policie nic závažného.

Soused ho viděl odjíždět

Vyšetřovatelé ještě v den incidentu prohledali útočníkův byt kvůli stopám. Úřad generálního prokurátora ve Frankfurtu vyšetřuje jeho jednání jako pokus o vraždu. Pro televizi RTL se vyjádřil i soused útočníka: „Viděl jsem ho odjíždět. Že prý bude brzy v novinách.“ Policie Maurice vyslechne hned, jakmile bude schopen komunikovat. Kromě pachatele byl zatčen ještě jeden člověk, ten celý incident natočil. Není jasné, zda je podezřelý, nebo svědek.

Krátce před třetí odpoledne najel řidič ve stříbrném mercedesu do masopustního průvodu ve Volkmarsenu. Auto mířilo přímo mezi lidi, před nimi ještě přidal plyn. Až po třiceti metrech řidič své vozidlo zastavil. Zraněno bylo 35 lidí, z toho sedm utrpělo vážná zranění, v davu se nacházely hlavně děti.

Související články

Další články