Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Matthew Perry vážil na vodce přes sto kilo, na prášcích o 50 míň: Závislým otevřel dům

Matthew Perry si pořídil nový dům těsně předtím než zemřel.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Dalších 21 fotografií
inspirace

Odvaha a upřímnost kanadsko-amerického herce Matthewa Perryho, který zemřel v sobotu u sebe doma, jsou i po jeho smrti inspirací pro ostatní lidi – zejména pak pro ty, kteří bojují se závislostmi. Právě o nich herecká hvězda, která měla v sobotu poslední rozloučení, otevřeně promluvila ve svých loňských knižních memoárech s názvem Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih. Jeho boj se závislostmi tak nadále pomáhá získat odvahu k zápasu i ostatním. Informoval o tom web The Independent.

Uznání a respekt tak hvězdě seriálu Přátelé nepřineslo jen jeho herecké umění, ale i zásluha Matthewa Perryho na destigmatizaci poruch způsobených užíváním návykových látek a aktivismus ve prospěch zotavujících se nebo abstinujících jedinců. Pohled do jeho osobního boje za střízlivost nabízí právě jeho autobiografická kniha Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih.

Samotný Perry pak před lety prohlásil, že by si přál, aby byl lidmi připomínán spíše pro své úsilí v boji proti závislostem než „pouze“ pro svou roli Chandlera Binga v Přátelích. Herec od svých 26 let žil střídavě ve střediscích pro léčbu závislostí a mimo ně, 14krát byl na odvykacím programu, 65krát absolvoval detoxikační program a zúčastnil se více než 6 000 sezení Anonymních alkoholiků.Dům předělal v zařízení pro abstinenty

Během třetí řady Přátel, zhruba v letech 1996 až 1997, podle svých vzpomínek bral 55 analgetik Vicodin denně a zhubl na 58 kilogramů. Naopak téměř o 50 kilo víc vážil v dobách, kdy denně vypil litr vodky. Prášky a alkohol zneužíval během všech sérií seriálu – s výjimkou deváté řady, za kterou byl nominován na cenu Emmy.

Britský list The Independent píše o Shaunu Heddenovi, bývalém alkoholikovi, který je od roku 2006 střízlivý. Muž uvádí, že Perryho kniha mu nejen pomohla, ale sehrála přímo klíčovou roli v jeho osobním boji s pitím. Novinářům řekl, že jen lituje skutečnosti, že už nebude mít možnost herci osobně poděkovat.


Perry dál zachraňuje životy

Perry byl otevřený ohledně svých zkušeností s návykovými látkami a vždy se snažil pomoci těm, kteří toužili po zotavení. Jeho aktivismus zahrnoval i změnu jeho domu v Malibu na takzvaný „Perry House“, zařízení pro muže snažící se o vystřízlivění. Jeho boj se týkal i poskytování léčby namísto vězení pro lidi, kteří byli zatčeni za nenásilné drogové trestné činy.

Matthew Perry byl v sobotu uložen k věčnému odpočinku na hřbitově Forest Lawn v hollywood Hills. Poslední rozloučení bylo nesmírně dojemné. Šest dní poté, co byl nalezen mrtvý ve svém domě v Los Angeles, uspořádala rodina soukromou ceremonii, kam se dostali pouze ti nejbližší. Na poslední cestě vyprovodili legendárního herce i jeho kolegové z Přátel.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy