Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Matthew Perry slaví 50 let: Chandler z Přátel si zničil život drogami a alkoholem

+ Dalších 14 fotografií
závislosti
Nejmladší člen z party, která si zahrála šestici kamarádů v legendárním sitcomu Přátelé, slaví 50. narozeniny. Paradoxně je to právě on, kdo vypadá z celé party nejhůř - zlikvidoval se závislostmi na lécích na předpis, drogách a alkoholu. Zatímco jeho kolegové se nadále věnují herectví a objevují se ve společnosti, Matthew se stáhl do sebe. Svůj poslední film natočil v roce 2012 a v seriálu se naposledy objevil v roce 2017.

Americko-kanadský herec Matthew Langford Perry se narodil 19. srpna 1969 ve Williamstownu v Massachusetts. Jeho rodiče se rozvedli jen krátce poté, co oslavil rok života a Matthew připadl do matčiny péče. Se svou matkou žil v Ottawě, ovšem když mu bylo 15, rozhodl se jít za svým snem a přestěhovat se k otci do Los Angeles, aby mohl profesionálně hrát tenis.

V Los Angeles si Perry zamiloval i herectví a čekalo ho těžké rozhodnutí. Musel si vybrat zda se bude profesionálně pohybovat před kamerou, nebo na tenisovém kurtu. Když prohrál velmi důležitý turnaj, měl okamžitě jasno – stane se hercem. Jeho otec si však přál, aby nastoupil na vysokou školu a v jeho herecké kariéře mu dal podmínku. Pokud Matthew nebude mít ve světě filmů a seriálů do roka pevnou pozici, sekne s herectvím a půjde studovat.

Matthew se v herectví uchytil poměrně brzy a ačkoliv dostával i hlavní role v seriálech, přišlo mu, že tvorba, ve které vystupuje, není kvalitní. Proto se vším co dělal praštil a začal psát vlastní seriál s názvem Maxwell's House, který humorně popisoval životy šestice přátel. Scénář pilotního dílu pak předal společnosti Universal, která ho schválila. V té době však seriál s velmi podobným námětem začala natáčet společnost NBC a Matthewa za velké peníze přemluvila k tomu, aby v Universal Studios nenatáčel a ujal se role v dnes už legendárním sitcomu Přátelé.

Bylo to právě během natáčení Přátel, když se Perry stal závislým na užívání Vicodinu, drog a alkoholu. Psychicky neunesl pozornost milionů lidí, kteří seriál sledovali. V rozhovoru pro Radio 2 herec přiznal, že si nepamatuje období mezi natáčením 3. a 6. série. V té době byl pod vlivem a podstupoval sérii léčení a odvykacích kúr. V důsledku užívání návykových látek zhubl tolik, že jednu dobu vážil pouhých 66 kilogramů – jeho nezdravý vzhled tehdy nešlo v seriálu přehlédnout.

Dnes si je Perry, který se svými závislostmi po dlouhé řadě zdravotních problému navždy skončil, vědom toho, že udělal velkou chybu, když s nimi vůbec začal. Dodnes si nemůže k alkoholu ani přičichnout – stačil by jeden lok k tomu, aby se jeho závislost znovu rozjela. Ačkoliv ve společnosti už po něm dnes není téměř ani vidu, podle amerických médií žije spokojeným životem v soukromí, které mu v době jeho největší slávy tolik chybělo.

Mohlo by vás zajímat

Další články