Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Perry před smrtí odhalil počátky své těžké závislosti: Spustilo to natáčení se Salmou Hayek

Jen blázni spěchají z roku 1997
Zdroj: Columbia Pictures
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
závislost

Spirála kolem závislosti na lécích se u kanadsko-amerického herce Matthewa Perryho, který v sobotu zemřel ve věku 54 let, roztočila během natáčení filmu Jen blázni spěchají v roce 1996, kde si zahrál po boku Salmy Hayek. Hvězda kultovního seriálu Přátelé to přiznala ve své knižní autobiografii s názvem Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih a později o tom promluvila i v televizním rozhovoru. O první a klíčové pilulce herce, kterého si diváci nejčastěji pamatují jako Chandlera Binga z Přátel, a o tom, co následovalo, napsal i britský list The Independent.

Kniha vydaná v loňském roce detailně popisuje postupné zhoršování závislostí Matthewa Perryho na pozadí oslnivé slávy, která přišla s jeho průlomovou rolí Chandlera v populárním seriálu Přátelé. Herec se otevřeně přiznává, že během prvních dvou řad seriálu pil velkém množství alkohol. Kromě toho ale hovoří i o závislosti na lécích – jeho závislost na opioidních léčivech vznikla po vážné nehodě na vodním skútru během natáčení filmu Fools Rush In (Jen blázni spěchají) v roce 1996.

Přísahám bohu, že kdybych si ho (lék Vicodin s kombinací účinných látek hydrokodon a paracetamol – pozn. red.) nikdy nevzal, dalších 30 let by vypadalo úplně jinak,“ píše herec ve svých memoárech. Právě pomocí užívání léků chtěl Perry původně omezit svou přechozí závislost na alkoholu.


Kvůli lékům strávil 14 dní v kómatu

Bral jsem asi 12 prášků denně. Jednoho dne jsem to utnul a bylo mi vážně příšerně,“ cituje z knihy televizní dokument Matthew Perry: Zpověď, dostupný na platformě Voyo. Postupně se podle svých slov vypracoval na 55 tablet denně. Abych jich tolik získal, chodil po doktorech, předstíral migrény a další bolesti. Kradl i prášky z lékárniček v koupelně během pravidelných prohlídek nemovitostí.

Hercova váha klesla na alarmujících 58 kilogramů a v jednom rozhovoru dokonce uvedl, že si nemůže vzpomenout na natáčení tří řad Přátel kvůli svému tehdejšímu stavu. Perry nepřestal užívat návykové látky ani po skončení natáčení seriálu. V knize popisuje, jak před nějakou dobou, ve věku 49 let, málem zemřel kvůli nadměrnému užívání opioidů, což způsobilo prasknutí jeho tlustého střeva.


Herec pak strávil dva týdny v kómatu, poležel si pět měsíců v nemocnici a devět měsíců žil s vývodem. Jak napsal list The Independent, lékaři tehdy jeho rodině řekli, že má jen dvouprocentní šanci na přežití.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy