Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Matthew Lewis slaví 31: Neville z Harryho Pottera se změnil z ošklivého káčátka v chlapa

Matthew Lewis slaví 31: Neville z Harryho Pottera se změnil z ošklivého káčátka v chlapa
Zdroj: Warner Bros. Pictures / archiv Matthewa Lewise
+ Dalších 10 fotografií
galerie
Herec Matthew Lewis, který je známý především jako nešikovný kouzelník Neville Longbottom z filmů Harry Potter, slaví 31. narozeniny. Ze všech svých hereckých kolegů prošel právě on největší proměnou a z malého chlapečka s předkusem se změnil ve velmi atraktivního muže, který pózoval ve spodním prádle pro známé módní značky.

Matthew Lewis se narodil 27. června 1989 v západním Yorkshiru v Anglii. Už jako pětiletý chlapec začal navštěvovat herecký kroužek a ve stejném věku získal i svou první roli ve filmu Some Kind of Life. Poté zkusil štěstí při castingu na filmy o Harrym Potterovi

Jako velmi rozkošný chlapec s originálním vzhledem získal roli Nevilla Longbottoma, malého čaroděje, který ovšem v kouzlení úplně nevynikal. Společně s ostatními herci na natáčení filmů Harry Potter prakticky vyrůstal a divákům se měnil před očima.

Právě Lewis všechny zaujal svou obrovskou proměnou. Zatímco ve filmu Kámen mudrců byl buclatý a měl zuby o něco větší než ostatní děti, v Relikviích smrti už byl úplně jiným člověkem. Když pár měsíců po dotočení snímků zapózoval pro značku Calvin Klein jen ve spodním prádle, fanoušci nestačili zírat. Tomuto herci puberta skutečně prospěla.

Matthew Lewis dnes

Filmový Neville se stále věnuje herectví, zahrál si například v dojemném snímku Než jsem tě poznala či v seriálu Girlfriends. V roce 2018 se oženil a pokud zrovna nepracuje, svůj volný čas věnuje manželce, společnému psovi, hraní videoher, čtení a schůzkám s kolegy z Harryho Pottera, kteří tvoří jednu velkou filmovou rodinu. Na proměnu Matthewa Lewise se podívejte v galerii.

Související články

Další články