Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Matouš Ruml o pohádce Princezna a půl království: Potřeboval jsem kaskadéra, jinak bych spadl pod kočár

Matouš Ruml o pohádce Princezna a půl království: Potřeboval jsem kaskadéra, jinak bych spadl pod kočár
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
ROZHOVOR
V poslední době nejsou televizní diváci příliš nakloněni nově vznikajícím českým pohádkám a většina z nich schytala docela ostrou kritiku. Výjimkou je ovšem vánoční pohádka z roku 2019 Princezna a půl království, která se dočkala velmi dobrého hodnocení u kritiků a také u široké veřejnosti sklidila značný úspěch. Velkou zásluhu na tom jistě mají kvalitní herecké výkony a také zvučná jména jako Matouš Ruml (35), Eva Josefíková (30), Jakub Prachař (37) nebo nestárnoucí legenda Marek Eben (63). Právě Matouš Ruml, který si v pohádce zahrál jednu z hlavních rolí, typického českého Honzu, eXtra.cz prozradil střípky z natáčení.

Jedna z novějších pohádek, která slaví úspěch nejenom u veřejnosti, je Princezna a půl království V poslední době bývají diváci k nově natočeným zejména vánočním pohádkám velmi skeptičtí a kritičtí. To ale není naštěstí případ Princezny a půl království, kterou režíroval Karel Janák

"Zdaleka ne tak toxické, jak bývalo v posledních letech zvykem. Má to vcelku fajn výchozí námět i pár vtipných nápadů, které se nejčastěji motají kolem podivného království krále Egona. Ale i tak, rozhodně vysoko nad realistická očekávání," zní hlas lidu.

"Tahle pohádka na mě působila velmi sympaticky, a to i přes to, že díky hudbě docela často lítala mezi přílišnou veselostí a klasickou pohádkou. Překvapivě kvalitní casting, protože u Evy Josefíkové jsem se bál přehrávání, ale bylo v pohodě, stejně jako zbylé postavy. Dobře si vychutnával svou postavu Jakub Prachař a Matouš Ruml. Sice mě tam chybělo zlý zlo, ale rozhodně je to pohádka, která neurazí," pějí ódy na Princeznu a půl království lidé v komentářích.

Pohádkou nikdy nepohrdnu, je to pro mě radost

Jednu z hlavních rolí má i sympatický herec Matouš Ruml, kterého diváci mohou znát z nekonečného seriálu Ulice nebo z legendárního sitcomu Comeback

"Já pořád upřednostňuji ten kontakt s divákem. Divadlo mi je asi nejbližší, protože tam ten příběh hrajete v kuse a máte živé reakce lidí. Co se týče natáčení, tak pohádky mám hrozně rád. Je to taková fantazie a tu já miluju. Rád si vymýšlím příběhy a hraju si na rytíře. Kdykoliv je součástí pohádky šermování nebo jízda na koni, tak já si to vyloženě užívám. Zároveň to jsou romantické příběhy, to mám rád a vždy se na to těším," prozradil oblíbený herec Matouš Ruml v rozhovoru pro eXtra.cz.

Matouš hraje postavu Honzy, který je sice typickým sedlákem a tak trošku buránkem, ale jako jediný se nebojí utkat se s drakem. Největším problémem Honzy nebude porazit draka, ale naučit se slušnému chování a etiketě, která je nezbytná pro někoho, kdo chce vládnout celému království.

Kaskadéra jsem potřeboval, jinak bych skončil pod kočárem

"Nikdy nepohrdnu nabídkou na pohádku, protože to je zkrátka radost. Co se týká náročnosti, tak si myslím, že to mají těžší princezny než princové. Náročné to je ve chvíli, kdy jsou například scény s koňmi nebo šermem. Je to hlavně časově náročné. My jsme Princeznu a půl království točili na Moravě, takže to pro mě osobně bylo náročné na dojíždění, ale stojí to za to. V tomhle případě byl problém s koněm, protože komparz hučel a vyvolával a ten kůň z toho byl nervózní. Takže jsme museli komparz utišit a než jsem na něj nasedl, tak se to muselo připravit a upravit celé dění vlastně kvůli koni. V jednom místě při přeskakování z koně na koně mě samozřejmě zastupoval kaskadér. To já bych nedal, to bych spadl pod koně a pod kočár, na to jsou profíci," vypráví.

Marek Eben mě učil tančit

Herec Matouš Ruml zavzpomínal na natáčení, během kterého došlo i na spoustu vtipných a nečekaných situací. "Humorná pro mě byla situace, kdy my to točili v létě a ještě jsme netrénovali StarDance a já se tam potkal s Markem Ebenem. Měli jsme tam scény, kdy mě Marek jako učitel etikety učí tancovat, tak to bylo pro mě velmi vtipné. S Markem Ebenem jako taneční pár ještě s tím, že půjdu do StarDance, to se mi v duchu koutky zvedaly," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy