Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Matky nutily děti k prsu: Jde o týrání? Protest kojilek vyvolává otázky, komu to prospělo

+ Další 4 fotografie
kojení na veřejnosti
Kojící ženy ohlásily, že v pondělí v 11 hodin budou krmit své děti v pobočkách Raiffeisenbank. Akce se zúčastnilo poměrně malé množství žen. V Praze jich šlo do akce pět. Šlo nicméně o protest, který vyvolal rozporuplné názory. Jistým pohledem totiž mohlo dojít k tomu, že před spouštěmi fotoaparátů přítomných novinářů se maminky mohly dopustit zbytečného stresování svého dítěte.

V jedné z bank byla přítomna i redakce eXtra.cz. Ženy chtěly své děti kojit v 11 hodin přímo v bance. K tomu je zapotřebí, aby děti měly hlad. Jinak se kojí špatně. Na místě bylo několik desítek novinářů, kteří dělali rozhovory se ženami, které na místo dorazily. Napočítali jsme pět žen, které přišly protestovat a kojit.

Jenže místo klidového režimu, kdy děti sají mateřské mléko, byly spíše ve stresu. Jedna z žen se pokoušela kojit, ale dítě prs odmítalo a křičelo, což způsobilo rozruch. Objevily se tak názory, že protestní akce spíše děti stresovala, než by plnila požadovaný účel.

„Je jasné, že dítě může být z takové protestní akce ve stresu. Je to ale jako kdyby maminka s tím dítětem jela v metru či tramvaji. Je zřejmé, že spíše pak ale bude křičet, než by jedlo. Osobně takové vyjadřování názoru nedoporučuji. O týrání dítěte ale podle mě nejde,“ řekl eXtra.cz psychiatr Jan Cimický.

Protestní akce neměla drtivý dopad, ale o kojení se mluví dost. Některé ženy jsou ale pyšné, že se o kojení na veřejnosti či v komerčních prostorách mluví.

Mohlo by vás zajímat

Další články