Na rodičovství nejspíš není nikdy pozdě. Důkazem je pár z Indie, který se stal rodiči až v pokročilém důchodovém věku. Vzali se už v roce 1970 a moc si přáli dítě. Jenže Daldžindar se nedařilo otěhotnět.

Jsou spolu 46 let a už se pomalu vzdávali naděje na to, že by se jednou stali rodiči. Nakonec se v roce 2013 doslechli o klinice umělého oplodnění. Následovalo několik neúspěšných pokusů, nakonec se to povedlo a žena opravdu otěhotněla.

„Žena za mnou přišla v roce 2013, když se o nás dočetla v novinách,“ řekl lékař Anurag Bishnoi. „Máme s umělým oplodněním starších žen velmi dobré výsledky,“ dodal.

„Všichni mi říkali, ať si dítě adoptuji, ať nejsem stará matka. Ale já jsem nechtěla. Věřila jsem v boha a byla jsem si jistá, že jednou budu mít dítě. A on vyslyšel mé modlitby,“ řekla čerstvá matka. Ta se cítí šťastná a plná energie. Doufá, že tady pro svého syna bude co nejdéle. Menší obavy má ale její manžel, který ale také doufá, že se bůh o jejich syna postará.

„Bůh nám dal Armana Singha a my jsme tady, abychom se o něj starali,“ řekl. Klinika umělého oplodnění v indickém městě Hisar se teď chlubí výsledkem svojí práce. Daldžindar je totiž opravdu nejstarší matkou, které se na této klinice podařilo otěhotnět.

Žena měla zdravotní problémy, její částečně zablokované vejcovody jí neumožňovaly otěhotnět. V Indii je ale zdravotnictví na velmi špatné úrovni, tak na to nikdo nebyl schopen včas přijít.

V Indii byla velmi špatná úroveň státní správy, takže se nedá přesně ověřit věk ženy. Nadále tedy oficiálně zůstává nejstarší matkou Španělka María Bousad, která porodila v roce 2006, když jí bylo 66 let.