Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Matka zavinila v rakouských horách smrt šestiletého Honzíka: Hrozí jí tři roky vězení

Matka zavinila v rakouských horách smrt šestiletého Honzíka: Hrozí jí tři roky vězení
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
neštěstí
Státní zastupitelství v Rakousku obžalovalo dvaačtyřicetiletou Češku. Ta podle všeho z nedbalosti usmrtila svého šestiletého syna. V únoru nedaleko alpského jezera Mondsee chlapeček zemřel během túry na horu Drachenwand, která byla pro malé dítě příliš náročná. Za tragédii hrozí ženě tři roky vězení.

Matka zesnulého Jana podle deníku Kronen Zeitung pochází z Prahy. Žena v únoru letošního roku se synem, partnerem a rodinným přítelem absolvovala výšlap na horu Drachenwand v Rakousku. Na cestu se vydali v půl jedenácté dopoledne a zdolali ji až pozdě odpoledne.

Na vrchol stoupali sedm hodin a terén byl velmi náročný. Chlapec se tak rychle unavil. Domů se vraceli až po setmění. Šestiletý Jan ale už neviděl příliš na cestu. V půl sedmé večer u rokle Saugraben uklouzl a spadl do hloubky 60 až 70 metrů.

"Dítě nebylo profesionálně zajištěno," objasnil tiskový mluvčí státního zastupitelství Christoph Weber. Chlapec na místě zemřel.

Cesta byla obtížná

Náročný terén však nebyl pro matku ani jejího partnera neznámý. Na stezku se vydali několikrát bez dítěte. Ferrata Drachenwand je známá především svou vysokou obtížností na stupni C/D a doporučuje se jen dospělým.

Matka podle státního zástupce neměla syna na túru vůbec brát a nevyvázne bez trestu. Rakouské státní zastupitelství ve Welsu na ni podalo žalobu pro usmrcení z nedbalosti. V případě odsouzení hrozí Češce až tři roky za mřížemi.

Související články

Další články