Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Matka vyhozená z banky rozdělila Česko: Jedni jsou pro kojení všude, druzí to odmítají!

Zdroj: Ivette Ivens
+ Dalších 12 fotografií
rozkol
Když se dnes Českem rozšířila zpráva o tom, že ostraha pražské pobočky Raiffeisen banky vykázala ven kojící ženu, na sociálních sítích se strhla mela. Odpůrci kojení na veřejnosti se postavili proti kojícím matkám a jejich zastáncům. Dnešní matky prý nejsou vůbec soudné a neuvědomují si, že kojení v bance je opravdu nevhodné. Druhá strana argumentovala tím, že když má dítě hlad, zaslouží si dostat najíst kdekoliv a kdykoliv.

Kojení na veřejných místech je stále tématem, které rozděluje společnost. Někteří jsou zásadně proti, dalším kojení nevadí v případě, že se žena zahalí a pak jsou tu lidé, kteří kojení berou jako samozřejmost a tvrdí, že kojit by se mělo vždy a všude.

Příspěvek ženy, která byla kvůli kojení roční dcery vyhozena z banky, udělal ze sociálních sítí debatní kroužek. Velká část komentujících se shodla na tom, že zrovna banka není místo vhodné ke kojení a že se dotyčná maminka mohla zeptat pracovníků, zda je v budově místo, kde by mohla v klidu nakojit.

Další matky se pak rozhodly celý incident vyřešit po svém. Chtějí totiž v Raiffeisen bance uspořádat sraz kojících a hromadně tam kojit své děti nejrůznějšího věku. Tím proti sobě však poštvaly odpůrce, podle kterých je kojení u spousty dnešních matek jen obyčejný exhibicionismus a potřeba vytáhnout své vnady všude.

Na komentáře odpůrců i příznivců kojení se můžete podívat v galerii. Co si myslíte o situaci vy?

Související články

Další články