Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Matka v Brně nechala dceru (2) v autě: Potila se a plakala, vysvobodili ji strážníci

Matka v Brně nechala dceru (2) v autě: Potila se a plakala, vysvobodili ji strážníci
Zdroj: Facebook/Rádio Krokodýl Brno
Záchrana dítěte
Nechat dítě v autě o samotě je hazard nejenom během letních tropů. Své o tom ví matka z Brna, která odešla od mladinké dcery. Naštěstí si ji všiml kolemjdoucí, podle kterého holčička v zimní bundě ve voze plakala dobrých 20 minut. Viditelně se navíc potila, přivolaní strážníci proto neváhali a ze zamknutého auta ji vysvobodili.

Brněnští strážníci v úterý odpoledne vyjížděli do Židenic, kde na parkovišti v jednom ze zavřených aut plakalo dítě. Přibližně dvouletá holčička v zimní bundě byla připoutaná v autosedačce.

Na případ upozornilo brněnské Rádio Krokodýl.

Navzdory nižším venkovním teplotám hrozilo, že se přehřeje. "Strážnice si všimla, že je oblečená v zimní bundě a na čele jí vyskakují krůpěje potu. Protože se bála o její zdraví, pootevřeným okénkem otevřela dveře, dítě vyndala z autosedačky a vzala ho do náruče," řekla portálu tn.cz mluvčí městské policie Tereza Kadrnošková.

Díky včasnému zásahu strážníků nebylo potřeba přivolat záchranku. Druhý z policistů přivedl matku holčičky, která si od nich dceru převzala.

Nehrozily přitom pouze zdravotní následky, přes příliš stažené okénko se k dítěti mohl dostat někdo cizí. Incidentem se začal zabývat Orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy