Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Matka utýraného Marečka jde bručet: Zabij se tam, Simono, píší lidé naštvaní výší trestu

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
reakce
Simona Tichá (21), která přihlížela týrání svého syna Marečka, jež v únoru 2019 podlehl svým zraněním, byla odsouzena na 8,5 roku za mřížemi. Výše trestu se lidem, kteří jsou přesvědčeni, že se na mučení chlapečka sama podílela, vůbec nelíbí. Na sociálních sítích jí vzkazují, aby následovala kroky tyrana Josefa Kuči a ve vězení spáchala sebevraždu. Další doufají, že si s ní ostatní vězenkyně poradí po svém.

V případu utýraného Marečka z Loun došlo k potrestání všech, kteří měli s mučením co do činění. Josef Kuča, který chlapečka bil, pálil, kousal a dělal mu další příšernosti, byl už v loňském roce odsouzen k trestu odnětí svobody na 22 let, ve vězení pak spáchal sebevraždu.

V pondělí došlo na Marečkovu matku, která týrání přihlížela a svému synovi nepomohla. Simona Tichá stráví ve vězení 8,5 roku a lidem, kteří už od zprávy o chlapečkově úmrtí případ bedlivě sledují, připadá trest směšně malý. „Ta měla být odsouzená na doživotí! Tohle nemůžete myslet vážně, sledovala všechno, jak její syn plakal a naříkal, jak umíral. Jděte k čertu,“ napsala jedna z komentujících na sociální síti.

Někteří lidé jsou přesvědčení, že Simona týrání nejen přihlížela, ale sama se na něm i podílela. Pro to ovšem neexistují důkazy. „Nemlátil ho jenom on, taky v tom má prsty. Ten trest je malej, ale ženský ve vězení si s tou špínou už poradí,“ napsala jedna z naštvaných žen na sociální síti. Další komentující pak přejí Marečkově matce smrt. „Následuj svého ex a zabij se taky. Zase bude o jedno zlo na světě míň,“ vzkazuje čtenář.

Poslední vzkaz

Před pondělním líčením poslala Simona Tichá státnímu zástupci vzkaz, ve kterém přiznala svou vinu, uvedla, že netušila, že nepřivolání pomoci skončí smrtí jejího syna a sama přemýšlela nad sebevraždou. Nyní ji čeká 8 a půl roku za mřížemi.

Kromě Simony se trestu dočkal i Michal Holec, zvaný Holdy, který byl přítomen týrání a zraněnému dítěti také nepomohl. Za nepřekažení trestného činu dostal dvouletý trest s podmíněným odkladem na tři roky. Ten je souhrnný, neboť v mezidobí byl v Lounech odsouzen za krádež.

Související články

Další články