Ve švýcarském městě Dietikon u Curychu bude soud řešit komplikovaný případ. Zatím není jasné, jestli se žena dopustila porušení zákona nebo ne. Žena svoji dceru chtěla nakojit i přes to, že neměla v prsou mléko. Zřejmě tak chtěla holčičku vždy uklidnit a dělala to asi tři roky. Nejspíš podivné matce nedošlo, že už se to v jejím věku nehodí.

Celý incident se začal řešit už před dvěma lety. To, že nabízela žena dívce svůj prs, se odehrávalo jenom v kruhu rodinném. Ve chvíli, kdy se žena rozhodla svého manžela a dítě opustit, zhrzený muž se naštval a svoji manželku udal a podal na ni trestní oznámení.

Jenže mu nedošlo, že celé věci přihlížel, a tak je spolupachatel. Vzhledem k tomu, že v trestním oznámení uvedl, že se mu to, co jeho manželka se svojí dcerou dělala, nelíbilo, ale neuměl tomu zabránit, vyvázl jen s peněžitým trestem ve výši asi 70 tisíc korun.

Podle Světové zdravotnické organizace by se děti měly prvních šest měsících výhradně kojit. Mateřské mléko je pak vhodné jako doplněk stravy do dvou let života dítěte. Matky, které kojí své děti déle, veřejnost většinou nechápe a zavrhuje.