Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Matka ubodaného Davídka (†9) trpěla psychickou poruchou. Před tragédií vysadila léky

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
nepříčetnost
Koncem srpna otřásla Českem brutální vražda malého Davídka (†9) na pražském Břevnově. Podezřelou se ihned stala jeho matka, která ho měla bodnout do hrudníku. Policisté, kteří na místo činu přijeli, vyvedli matku celou od krve v poutech. Žena, která chtěl zabít i sebe, momentálně leží stále na JIPu. Na povrch ale vyplouvají nové skutečnosti.

Okolí sedmatřicetileté Jitky má od začátku nicméně jasno. Mluvilo se o tom, že byla dlouhodobě duševně nemocná. Údajně trpěla schizofrenií, s níž se léčila v Bohnicích. Podle dalších známých zase užívala návykové látky, zejména pervitin. Nyní vyšlo najevo, že žena se opravdu s psychickou poruchou léčila, nicméně týden před vraždou svého synka, léky vysadila.

Podle deníku Právo se Jitka za posledních dvanáct let léčila na psychiatrii hned třináctkrát. Proto měla malého Davídka v péči babička, kterou Jitka obviňovala z toho, že vnuka týrá. Zřejmě to bylo způsobeno i paranoiou, kterou žena dle důvěryhodného zdroje Práva, trpěla. "Bohužel nikdo z jejího okolí to zřejmě adekvátně neřešil, ale vypadá to, že vzhledem ke změně povahy onemocnění se dalo z psychiatrického hlediska udělat víc,“ uvedl zdroj.

Ženu už na JIPu prohlédli znalci, kteří do posudku uvedli, že v době vraždy svého syna byla nepříčetná. Dokud ale nebude schopná žádných úkonů, obvinění padnout nemůže.

Související články

Další články