Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Matka ubodaného Davídka (†9) leží na JIP: Policie ji nevyslechla, nepadlo ani obvinění

+ Dalších 21 fotografií
Vražda chlapečka
Život malého Davídka (†9) vyhasl v pondělí večer v pražském Břevnově, bodné zranění měl prý přímo u srdce. Policie z hrůzného činu podezřívá jeho matku Jitku (37), která se pokusila o sebevraždu. Stále leží na jednotce intenzivní péče ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici. Policisté ji tak zatím nemohli vyslechnout, protože to její zdravotní stav neumožňuje.

Kdo bude potrestán za chladnokrevnou vraždu malého Davídka (†9)? Jedinou podezřelou je chlapečkova matka Jitka (37), jež se během policejního zákroku pokusila o sebevraždu. Skončila ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici, kde leží na jednotce intenzivní péče.

„Podezřelá je pořád v nemocnici na oddělení jednotky intenzivní péče a stále není schopná žádných úkonů, tedy ani výslechu, z důvodu svého zdravotního stavu,“ řekl portálu Novinky.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že se bude zjišťovat její psychický stav. Znalecké posudky určí, jestli byla během vraždy příčetná. Zatím nepadlo ani obvinění.

Okolí sedmatřicetileté Jitky má nicméně jasno. Mluví se o tom, že byla dlouhodobě duševně nemocná. Údajně trpěla schizofrenií, s níž se léčila v Bohnicích.

Podle dalších známých zase užívala návykové látky, zejména pervitin. „Dlouho ho měla v péči její máma, protože pořád smažila. Vždycky byla magor, ale ten perník ji dotunil úplně,“ napsal jeden z nich na Facebook.

Před vchodem do domu v pražské Šlikově ulici, kde se vražda odehrála, už v úterý hořely první svíčky. Davídek byl podle sousedů zvídavý chlapec, který miloval pejsky. Co přesně se v břevnovském bytě stalo, se dozvíme až ze závěrů vyšetřování.

Mohlo by vás zajímat

Další články