Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Matka u syna (7) v pokojíčku našla extrémně jedovatého hada. Schovával se v dětské kuchyňce

(ilustrační koláž)
Zdroj: Profimedia / Pixabay / Koláž eXtra.cz
NEBEZPEČÍ

Horkou chvilku zažila matka z australského Queenslandu, když její sedmiletý syn Chase našel v jedné ze svých hraček stočeného jedovatého hada, napsal zpravodajský server news.com.au.

Chlapec objevil pakobru štíhlou uvnitř své dětské kuchyňky. Pakobry štíhlé jsou rychle se pohybující jedovatí hadi, jejichž uštknutí sice není pro člověka smrtelné, ale je velmi bolestivé a může způsobit lokální otoky. Chase se při objevení hada vyděsil a zavolal matku, které se navzdory šoku podařilo hada odchytit a vypustit zpátky do volné přírody, uvádí web news.com.au.

S blížící se zimou začínají být studenokrevní plazi v chladnějších australských státech, jako je Tasmánie, Viktorie a jižní část Nového Jižního Walesu, méně aktivní. Ale v Queenslandu, kde i v zimě zůstává teplé klima, radí odborníci na odchyt hadů, aby obyvatelé zůstávali ostražití.

Hadi se neukládají k zimnímu spánku, řekl William Pledger, který pracuje pro odchytovou službu. Na rozdíl třeba od medvědů, kteří se uloží a půl roku nevylezou z brlohu, hadi mohou být aktivní kdykoli, když je teplá zima. A v Queenslandu mohou být aktivní celý rok.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy