Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Matka Tadeáška se svým činem vřítila do pasti: Vymyšlený únos ji přijde pořádně draho

Matka Tadeáška se svým činem vřítila do pasti: Vymyšlený únos ji přijde pořádně draho
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
Úmrtí Tadeáše
Zatímco policisté vyšetřují smrt malého Tadeáše a pořád není jasná příčina jeho smrti, ani to, zda za ní nestál přece jen trestný čin, na jeho matku Veroniku se valí další pohroma. Kvůli tomu, že si vymyslela únos svého dítěte, jehož tělo už předtím vhodila do řeky, vyjelo na pátrání hned několik záchranných složek. Ty nyní vyčíslují náklady, na které je zbytečný výjezd přišel.

Do pátrací akce po čtyřměsíčním, téměř pětiměsíčním Tadeášovi vyrazilo několik desítek členů policie a hasičů. Do hledání se zapojil i pátrací vrtulník, člun a potápěči. To vše bylo zbytečné, jelikož Tadeášova matka moc dobře věděla, kde se chlapcovo tělíčko nachází. Zatížila ho totiž kameny a hodila do řeky, protože se obávala trestu z možného obvinění ze zanedbání péče o dítě. Vymyslela si proto únos, za který teď nejspíš bude pořádně platit.

Na konečnou částku se čeká

Všechny záchranné složky nyní počítají, na kolik je zbytečné pátrání vyšlo. "Vyčíslujeme, kolik stála pátrací akce. V tuto chvíli ještě nemáme informace o přesné částce. Shromažďujeme ty položky od jednotlivých složek. V tuto chvíli nemůžu říct, na jakou částku se to vyšplhá. Jde o všechny složky, které na místě zasahovaly," vysvětlila situaci policejní mluvčí Markéta Johnová pro portál TN.cz.

Podobně jsou na tom i hasičské sbory, které se zapojily do mohutného pátrání. "To vyčíslení se ještě bude dodělávat, takže nejsem schopná říci, jak ta částka ještě naroste. Je to hrozně moc faktorů, na kterých to záleží – kolik tam bylo jednotek, jak dlouhou dobu tam strávily. Podle toho všeho se ta částka vyčísluje," řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Zatím není jasné, jak velká částka to bude, stejně tak se neví, zda ji bude celou platit Tadeášova matka Veronika. O tom totiž musí ještě rozhodnout soud.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy