Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Matka svěřovala šestiletou dceru pedofilovi Dostálovi: Od soudu odešla s podmínkou

Matka svěřovala šestiletou dceru pedofilovi Dostálovi: Od soudu odešla s podmínkou
Zdroj: Seznam Zprávy
trest
Letos v květnu byl odsouzen postrach malých holčiček a samozvaný „král pedofilů“ Petr Dostál. Za zneužití jedenácti malých dívek si odpyká devítiletý trest ve vězení s následnou ústavní sexuologickou léčbou. Nyní pražský soud potrestal i matku, která Dostálovi svou dceru „půjčovala“. O tom, že má Dostál romantický vztah k její dceři, prý věděla. Žena dostala podmínku.

Matka tehdy svou šestiletou dceru dobrovolně nechávala o samotě s Petrem Dostálem u něho doma. Odsouzený Dostál se živil jako učitel tance v mateřských školách. V letech 2015 a 2016 zneužíval deset holčiček v sedmi různých pražských školkách, jedenáctou zneužil na letním soustředění u Strakonic

"Dívenky před skrytou kamerou líbal, hladil, držel za vrchní část stehen či zadek, přes oblečení na ně tiskl svůj penis a prováděl kopulační pohyby," zaznělo v květnu u soudu. U třech holčiček zašel ještě o něco dál, dvěma ve svém pokoji na tanečním soustředění prováděl orální sex a se třetí po dobu dvou let prováděl různé sexuální praktiky.

Právě matka této dívky o neobvyklých praktikách své dcery s Dostálem údajně věděla. "Spokojila se s jeho ujištěními, že její dceru miluje a že je to jeho životní láska. Akceptovala, že její dítě má od svých šesti let životního partnera," uvedla soudkyně. Žena prý věděla, že její dcera provozuje s Dostálem sex s výjimkou soulože.

Matka byla stíhána už letos v únoru. Nakonec však původní verdikt, tříměsíční podmínku, odvolací senát zrušil a vrátil věc k novému projednání. I když ženě navrhovala státní zástupkyně 8 až 15 let natvrdo, znovu odešla s podmínkou. Městský soud v Praze ženu uznal vinnou z ohrožení výchovy dítěte a z obchodování s lidmi. Nově také ze způsobení těžké újmy na zdraví. Informuje o tom server idnes.cz.

Soud upřednostnil to, aby zneužívaná dívka vyrůstala v úplné rodině. Matka však nově musí uhradit dceři sto tisíc korun za způsobenou nemajetkovou újmu a musí docházet na psychologickou terapii.

Podle soudních znalců má dívka narušený morální, emoční i sexuální vývoj a rozvinul se u ní syndrom týraného dítěte. Není vyloučeno, že bude dívka v budoucnosti trpět posttraumatickou poruchou.

Související články

Další články