Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Matka si myslela, že má Olivia (8) trému ze školy. Holčičce zatím v břiše bujel nádor velký jako meloun

Matka si myslela, že má Olivia (8) trému ze školy. Holčičce zatím v břiše bujel nádor velký jako meloun
Zdroj: facebook/ Warrior Princess Olivia Clarke-Rodney
Obří nádor
Během vánočních prázdnin si osmiletá Olivia stěžovala na bolesti břicha. Její matka si myslela, že zakřiknutá holčička má jen trému z návratu do školy. Když se dozvěděla, že jde o rakovinu, byla v šoku.

Malé Olivii během prázdnin narostlo bříško, její matka Sian Rodney (39) si ale myslela, že se jen přejedla sladkostí a čokolády Bolesti však byly čím dál častější, vzala proto dceru k lékaři. Ten vyslovil podezření na zánět slepého střeva a poslal Olivii do nemocnice. Tamní lékaři se domnívali, že se jedná o absces Po pěti dnech ale dívka dostala vysoké horečky a její stav se prudce zhoršil. Okamžitě ji odvezli na operační sál v domnění, že jí slepé střevo prasklo.

Nekonečné čekání

Hodiny míjely a rodiče stále neměli žádné zprávy o Oliviině stavu. Po nekonečných třech hodinách čekání se konečně objevil pobledlý lékař. "Okamžitě jsem se rozbrečela," popisuje Sian, jak jí v té chvíli bylo. Ukázalo se, že dívčino slepé střevo bylo zcela v pořádku a co při vyšetření vypadalo jako absces, byl novotvar. "Jak řekli novotvar, začalo mi hučet v hlavě. Bylo mi jasné, že je to opravdu vážné," pokračovala matka. Lékaři však dokázali odebrat jen malý vzorek.

Sian a její manžel Chris (48) se začali bát nejhoršího. Následující den Olivii převezli do specializované nemocnice v Cambridge. Tam se ukázalo, že osmiletá dívka má v břiše nádor velikosti melounu. Testy ukázaly, že se jedná o vzácnou, rychle postupující formu rakoviny lymfatického systému. "Samozřejmě nepřemýšlíte o tom, že by vaše dítě někdy mohlo mít rakovinu. Když se to pak stane, připadáte si jako v pasti," popisuje Sian pro britský thesun.co.uk. "Olivia byla ale hrozně statečná. Úplná superstar," vypráví matka.

Náročná léčba

Po osmi cyklech agresivní chemoterapie, které absolvovala během jarní koronavirové karantény, je Olivia vyléčená. Lékaři věří, že nemoc už se nevrátí a dívka opět chodí do školy.

Onemocnění však začalo nenápadně už dávno před Vánoci. V létě loňského roku si Olivia stěžovala na únavu a během podzimu se začaly objevovat první bolesti břicha Dívka však jedla normálně a neměla další problémy, rodiče si proto promluvili s učitelkou. Shodli se na tom, že na tichou osmiletou dívku je toho moc a občasné bolesti jsou známkou úzkosti. Vše se potom naplno projevilo po svátcích, dívce se ale naštěstí včas dostalo správné léčby a nyní má celý život před sebou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy