Hrůzný případ, kdy matka prodala dítě na sex násilníkovi, se stal na Havlíčkobrodsku, kde nemá podobný případ obdoby. Nyní čelí oba obžalovaní závažnému obvinění a jejich tresty přesahují 10 let. Ženě hrozí až 12 let odnětí svobody a muž se může za své chování dočkat až výjimečného trestu. Jediným štěstím je, že děti neutrpěly žádné újmy na zdraví, což jejich strašné chování nijak neomlouvá, prohlásil policista.

Případ začala vyšetřovat kriminální policie v březnu tohoto roku, kdy došlo k důvodnému podezření ze zneužívání chlapečka, kterému bylo teprve 2,5 roku. V květnu byl muž obviněn ze znásilnění dětí a matka, která mu dítě prodala, za napomáhání k zločinu a obchodování s lidmi. Při té příležitosti se policisté dozvěděli, že matka své dítě prodala už na jaře v obci na Havlíčkobrodsku, kdy dvakrát poskytla své dítě muži za tučnou úhradu.

Dále policisté zjistili, že se pokusil muž znásilnit i 1,5 roční holčičku a žena mu bezbranné dítě přidržovala. Po činu dítě nechal na odlehlém místě a odešel, policisté holčičku naštěstí našli. Bohužel se tento čin muži neprokázal, protože na místě se nenašly stopy, a tak byl případ odložen.

Tento týden ovšem dvojice řádila znovu, kdy došlo ke znásilnění dítěte a porušení domovní svobody. Oba jsou tedy ve vazbě a čekají na své tresty.