Sue (42) a Noel (46) Radfordovi jsou v Anglii velmi známí manželé. Pocházejí z okresu Lancashire. Nedávno se jim narodilo dvacáté dítě a oni se tímto rozhodli skončit s plozením. Tihle dva nejsou členové žádné šílené sekty. Zamilovali se do sebe už na základní škole, což vyústilo v to, že Sue otěhotněla už ve 14 letech, teď už má tři vnoučata. A to jí ještě není 50!

A proč tolik dětí? „Plánovali jsme původně tři. Ale pak nás celá ta zkušenost začala strašně bavit a nemohli jsme přestat,“ říká Noel. Teď už je prý čas skončit.

„Jsem ráda, že končíme na takovém hezkém čísle a celé jsme to zaokrouhlili,“ dodává Sue, které prý děti tentokrát opravdu věří. Už předtím totiž prohlašovali, že s plozením dětí končí. Jenomže jim to nevyšlo.

„Je to zvláštní pocit vědět, že žádné další už nepřijde,“ dodává ale Sue.

Rodinka musí být perfektně zorganizovaná, každý má své úkoly a všechno musí šlapat. Jídlo kupují na kila a koupání dětí probíhá jako na běžícím páse. O spotřebě mýdla a šamponu ani nemluvě.

I když musí být velmi náročné uživit tolik krků, tak si rodina mohla každý rok dopřát dovolenou. Sue a Noel vlastní pekárnu, kde Noel od velmi časného rána pracuje. Domů přijde po částečné šichtě v 7:45 ráno a pomáhá dětem vypravit se do školy. Tam je vozí minibusem, zatímco jeho žena zůstává doma a stará se o zbytek dětí. Pere se u nich minimálně 9× denně, o množství špinavého nádobí ani nemluvě.

Rodina prý nepobírá žádné dávky navíc,, ale vystačí si na jídlo za v přepočtu 9000 korun měsíčně. Využívají různé akce a slevy, jedí hodně těstovin a navíc má Noel jako pekař velmi dobré vztahy s místními obchodníky, kteří jim dávají jídlo před vypršením lhůty trvanlivosti zadarmo.

Tak uvidíme, jestli to tihle dva vydrží a nebudou následovat další děti.