Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Matka podcenila během těhotenství prevenci. Její chlapeček zemřel po 4 týdnech na černý kašel

Matka podcenila během těhotenství prevenci. Její chlapeček zemřel po 4 týdnech na černý kašel
Zdroj: koláž archiv
Předchozí Další
+ Další fotografie
Patříte mezi zarputilé odpůrce očkování? Potom byste si určitě měli přečíst příběh chlapečka z Austrálie.

První vakcinaci proti černému kašli dostávají děti ve 2. měsíci života. Aby byli kojenci chráněni i do té doby, je těhotným matkám doporučováno zajít si během třetího trimestru na přeočkování. Množství žen ale této možnosti nejenom nevyužívá, ale ani o ní neví. Varováním jim proto může být osud malého Rileyho z Austrálie.

Také jeho matka Catherine netušila o možnosti očkování v těhotenství. Když měl Riley tři týdny, začal pokašlávat. Lékaři to nejprve viděli na běžnou virózu, ostatně od ní je černý kašel ve svých začátcích téměř k nerozeznání. Poté, co se ale chlapečkovi přitížilo, s ním rodiče ihned jeli do nemocnice.

Vyšetření po pár dnech ukázala, že Riley má černý kašel. Bylo mu pouhých třicet dva dní, když zemřel.

Všichni si asi dokážeme představit, jak rodiče ztráta syna vzala. Přesto se ale rozhodli vytěžit z toho i něco pozitivního a díky šíření jeho příběhu doufají, že přesvědčí i ostatní matky, aby prevenci nepodceňovaly a nechaly se přeočkovat.

"Doufám, že sdílením Rileyho příběhu si rodiče uvědomí, že vakcinace začíná už v těhotenství. Dnes máme to štěstí, že můžeme naše miminka chránit ještě předtím, než se narodí. Kéž bych i já měla tu příležitost. Věřím, že Riley by byl ještě stále s námi," říká Catherine.

Kromě fotek miminka zveřejnila i krátké video, na němž můžete vidět, jak moc chlapeček trpěl. I když se jedná o soukromé záběry, které nemusí dělat každému dobře, Catherine je názoru, že právě tak může mnoho nastávajících matek přesvědčit.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=WgByiK-2OWo}}

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy