Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Matka paterčat se dočkala: Město jí zaplatí 616 000 korun ze sbírky!

Tahanice o příspěvky je u konce.
Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová se přela s Klubem dvojčat a vícerčat a vymáhala po něm přes 600 tisíc korun z veřejné sbírky pro paterčata. Soud její žalobu ale zamítl. Klub mezitím převedl peníze na účet pražského magistrátu. Teď ale Kiňovi peníze ze sbírky nakonec dostanou.

Sbírka probíhala od roku 2013 do roku 2015. Ukončena byla 17. dubna 2015, protože matka paterčat Alexandra Kiňová se začala přít s Klubem dvojčat a vícerčat. K vyplacení peněz ale nedošlo a peníze byly převedeny na účet pražského magistrátu.

Podle advokátky Samkové klub odeslal peníze kvůli mstě ředitelky klubu Kláry Vítkové Rulíkové, která si prý přála, aby je Kiňová nedostala. Jenže pro Samkovou bylo nevydání peněz nezákonné. „Nakládali s penězi neoprávněně. Obelhali všechny dárce, kteří určitě nechtěli dotovat rozpočet pražského magistrátu,“ řekla Blesku tenkrát Samková.

Situace se ale změnila. Podle mluvčího pražského magistrátu Víta Hofmana Praha během minulého týdne vyplatila Alexandře Kiňové zhruba 616 000 korun. Všechno to jsou příspěvky lidí přispívajících do sbírky na paterčata.

Peníze poskytne Rada hlavního města rodině jako dar. „Darovací smlouva byla na základě požadavků právní zástupkyně paní Kiňové upravena tak, aby vyhovovala po všech stránkách. Proto bylo původní usnesení včetně darovací smlouvy letos v únoru revokováno,“ řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Mohlo by vás zajímat

Další články