Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Matka paterčat přišla definitivně o dávky a musí platit: Co se stalo?

Matka paterčat přišla definitivně o dávky a musí platit: Co se stalo?
Zdroj: repro ceskatelevize.cz
Spor o peníze z dobročinné sbírky je u konce. Alexandra Kiňová prohrála u soudu s Klubem dvojčat a definitivně nemá nárok na peníze ze sbírky pořádané pro paterčata. Navíc musí protistraně zaplatit soudní výdaje, které dosahují téměř 27 000 korun.

Alexandra Kiňová Klub dvojčat žalovala a domáhala se vydání částky, která se nashromáždila ve veřejné sbírce. Jenomže Klub peníze převedl na magistrát. Ten předal rodině paterčat 616 000 korun, čímž ale Kiňová paradoxně přišla o dávky.

„Tím, že došlo k darování částky magistrátem paní Kiňové, tak už ty peníze nebyly nezapočitatelným příjmem a došlo k situaci, že mé klientce jsou zastaveny veškeré sociální dávky. Momentálně čekáme na rozhodnutí, zda jí budou, nebo nebudou obnoveny,“ vysvětlila v úterý právnička Samková u pražského Městského soudu.

Sbírku na podporu paterčat vyhlásil sám klub, ale po neshodách se Kiňová a Klub dvojčat rozešly. To bylo v lednu 2015 a od té doby se spor táhne. Kiňová tak se svou žalobou neuspěla a protistraně musí zaplatit soudní výlohy.

„Žalobkyně peníze fakticky dostala, o žádné nepřišla. Žalovaná strana peníze převedla plně v souladu s právem, protože jednala na základě pravomocného rozhodnutí magistrátu,“ říká advokát organizace Robin Sedláček.

Otec paterčat v současné době hledá práci a Alexandra Kiňová má podle své právničky zdravotní potíže. Přitom kvůli daru z magistrátu nesmí použít peníze na nic jiného než na zajištění svých dětí. Taková je smlouva.

„Z těchto peněz by nesměla platit svoje jídlo, jídlo otce dětí, jídlo nejstaršího syna, stejně jako všechny ostatní potřeby vztahující se k ostatním členům domácnosti,“ vysvětluje s tím, proč se Kiňová vůbec soudila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy