Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Matka paterčat má jasno: Svoje děti nikomu neukážu, bojím se vás!

Saša a Tony
Zdroj: Profimedia.cz

Ještě měsíc a odvede si Saša Kiňová (23) svých pět novorozených dětí domů. Přestože se v Česku jedná o rekord v počtu narozených vícerčat a v zahraničí jsou z toho paf a gratulují šťastné matce, česká povaha zase ze sebe vydává to nejhorší a rasistické urážky a nepochopitelná závist dosahují vrcholu.

Začalo to už tím, když někdo vytáhl pět let starý článek z Ahaonline.cz, kde rodiče čtyřčat popisují, jak žijí v malém bytě a nemají dost peněz Nikoho ale už nezajímalo, že matka čtyřčat dostala úplně stejný rodičovský příspěvek, který jí ze zákona náležel, a dostane jej i matka Kiňová. Do malého bytu se nastěhovali ze svého rozhodnutí a otec vzal dobrovolně špatně placenou práci chůvy.

Urážek se dostalo i majitelce obchodu s dětskými potřebami, která se rozhodla věnovat své vlastní zboží, které jí nikdo z žádných daní nezaplatil, matce Kiňové. Tratná na tom byla dobrovolně, ale ráda, protože to udělala pro dobrou věc. Přesto musela nakonec vydat prohlášení, kde se ohrazuje vůči omezeným, rasistickým a vrcholně sprostým komentářům a útokům.

Saša Kiňová o tom všem ví a dokonce v porodnici musí řešit i to, že lidé posílají její rodině výhrůžné dopisy, přičemž nemá o moc víc než jiná matka jiných dětí. A proto má i jasno, jak bude probíhat další mediální kolotoč okolo paterčat. Vlastně nijak. Mladí rodiče se totiž rozhodli, že svá paterčata neukážou tisku, aby se vyhnuli dalším rasistickým útokům: "Moje máma mi ani nechce ty dopisy číst, každopádně už někdo i vyhrožoval (žhářským) útokem jako na malou Natálku ve Vítkově. Tady ke mně se nic nedostane, jsme v porodnici v bezpečí, ale bojím se, co bude, až se nastěhujeme do toho bytu v 1. patře. Už jsme domluveni, že si do oken dáme speciální nerozbitné fólie. Každá matka chce své děti ochránit, takže i když je mi to líto, nikdo je neuvidí. Možná leda až povyrostou nebo půjdou do první třídy," řekla Saša serveru Novinky.cz.

I tak ale nese svůj úděl statečně a nehodlá si připouštět nic z lidské zloby a závisti. Už se jenom těší na to, až bude s dětmi doma, kde stejně se šesti dětmi bude mít tolik práce, že na lámání si hlavy nad nepřejícími povahami nebude mít ani čas.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy