Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Matka německého Ramba žádá policii: Přestaňte ho hledat, je loven jako divoké zvíře

Matka německého Ramba žádá policii: Přestaňte ho hledat, je loven jako divoké zvíře
Zdroj: Policie Offenburg
pátrání
Policie stále pátrá po německém Rambovi s lukem. Jednatřicetiletý Yves Rausch totiž sebral čtyřem policistům zbraně a utekl do lesa. Matka bývalého trestance žádá policii, aby pátrání ukončili a počkali, až její syn z lesa vyjde sám. Ten se ale zatím k odchodu nemá a policie tak nasadila veškeré síly pro jeho nalezení.

S lukem a šípy odzbrojil čtyři policisty, vzal jim všechny zbraně a následně utekl do lesa. Takový případ nyní vyšetřuje jihozápadní Německo. Po jednatřicetiletém Yvesi Rauschovi nyní pátrají policisté na rozsáhlém území. Německého Ramba ale zatím nikdo nenašel.

Matka hledaného muže je z celé situace velice nesvá a myslí si, že státní orgány nejednají správně. "Policie by měla všechny stáhnout. Za jeden nebo dva dny vyjde z lesa sám," věří podle televize RTL matka. "Měl by se na deset minut posadit a zamyslet, ale to teď nemůže. Hlavně doufám, že nikdo nebude zraněn," dodala.

Na sociálních sítích se ale objevil příspěvek, kde synův čin brání. "Je loven jako divoké zvíře. Jak to může dopadnout, jsme viděli kolikrát ve zprávách. Ta zvířata zastřelí, protože se do této ´idylky´ nehodí," napsala údajně podle televize RTL. Text ale brzy odstranila.

Změna chování

Rausch byl již v minulosti ve vězení a podle jeho matky se právě tam jeho chování velmi změnilo. Za mříže se dostal v roce 2010 poté, co kuší střelil ženu a vážně ji zranil. "Neudělal to úmyslně, byla to nehoda," myslí si matka, která věří, že se kvůli rozsáhlému policejnímu pátrání nyní necítí dobře a je vyděšený.

Do náročného pátrání je nyní zapojeno přibližně dvě stě policistů. V lesích je ale obtížný terén a stopy se tak zatím nenašly. Yves by podle policistů mohl přežít jedině na rostlinách, hmyzu a vodě. V noci by pak mohl vykrádat pozemky pro pěstování zeleniny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy