Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Matka mrtvého Tadeáška je na svobodě: Možná ne nadlouho, ve hře jsou další obvinění

Matka mrtvého Tadeáška je na svobodě: Možná ne nadlouho, ve hře jsou další obvinění
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
tragédie
V pátek ve večerních hodinách na Mělnicku probíhalo rozsáhlé pátrání po téměř pětiměsíčním Tadeášovi, který se měl ztratit matce ze zámeckého parku i s kočárkem. Bohužel i přes veškerou snahu všech záchranných složek se nepodařilo malého chlapečka najít živého. Policie v neděli zveřejnila výsledky pitvy a následně se k celé tragické události vyjádřila i matka na sociálních sítích. Pitva sice neodhalila cizí zavinění, ale matka z toho rozhodně ještě není venku.

Od pátečního večera hledaly desítky lidí na Mělnicku ztraceného téměř pětiletého Tadeáše. Matka měla jít na procházku s dítětem do zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku. Údajně měla ale usnout a jakmile se probudila, chlapeček i s kočárkem byl pryč.

Po malém Tadeáškovi pátrali policisté, hasiči, vrtulník i člun. Bohužel v sobotu před sedmnáctou hodinou odpolední bylo pátrání ukončeno. Policie našla tělo mrtvého Tadeáše a byla nařízena soudní pitva, která neprokázala cizí zavinění.

"Výsledky soudní pitvy zemřelého dítěte vyloučily cizí zavinění. Všechny podezřelé osoby, které byly v souvislosti s případem zadrženy a vyslýchány, byly dnes propuštěny," uvedla v neděli pro TV Nova policejní mluvčí Lucie Nováková.

Pohnutý charakter matky

Z blízkého okolí matky se začaly objevovat informace, že měla mít údajně problémy s alkoholem a drogami. „Začala koketovat s alkoholem, pak začala koketovat s drogami, kvůli čemuž nějakým způsobem přišla o studium na gymnáziu. Začala se vídat s furt s horšími a horšími lidmi, až se dostala k otci toho dítěte,“ svěřila televizi Nova kamarádka matky Veroniky.

Matka je na svobodě, ale nemusí být na dlouho

"Pro všechny informované: Policie dnes prokázala, že se nejednalo o mé zavinění a propustili mě. Takže nechte můj profil na pokoji, bude dřív nebo později smazán,“ napsala matka Tadeáška v neděli na Facebook.

"Že osoby byly po výslechu propuštěny na svobodu, neznamená, že nebyly nebo že nebudou obviněny. Znamená to jenom to, že nebyly zřejmě obviněny hned a nebyla na ně uvalena vazba. Pokud budou obviněny, tak vše nasvědčuje tomu, že budou vyšetřovány na svobodě," sdělil TN.cz advokát Jan Černý.

"Je tím myšleno, že tam nejsou žádné známky násilí, to znamená škrcení, řezné rány a podobně," dodal. "Výsledky soudní pitvy zemřelého dítěte vyloučily cizí zavinění. Policie se případem ale nadále zabývá a bude se zkoumat, zda nedošlo k nedbalostnímu jednání," řekla eXtra.cz tisková mluvčí mělnické policie Markéta Johnová. „Verze únosu se nepotvrdila,“ dodala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy