Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Matka Marečka (†3) u soudu: Zatímco týraný chlapeček umíral, Simona se bavila

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
vražda
Uplynulo už 6 měsíců od vraždy tříletého Marečka z Loun. Malého chlapce dlouhodobě týral jeho otčím Josef K., zatímco matka Simona T. trýznění přihlížela. Josef o Marečka típal cigarety, pálil ho žehličkou, surově ho bil a sprchoval ve studené vodě. Simona dnes poprvé vypovídala u soudu, který se případem zabývá, a z jejích slov mrazí.

Podle obžaloby byl Mareček otčímem Josefem K. trýzněn od počátku roku. Týráním ho chtěl prý převychovat. Hrůznému chování svého přítele přihlížela chlapcova matka Simona T., která pro záchranu syna nic neudělala a pomoc mu nezavolala, protože se prý bála, že jí ho úřady odeberou. Ve středu poprvé vypovídala u soudu.

U soudu mluvila především o tom, co smrti malého Marečka předcházelo. Chlapeček byl prý kvůli týrání už nejméně dva dny před svým skonem apatický. To prý jeho otčíma přivádělo k šílenství, na chlapce prý křičel a ptal se ho, proč s ním nemluví a opakovaně ho bil přímo do obličeje.

Po surovém bití měl Josef Marečka dát do vany, kde ho 10 minut sprchoval ve studené vodě. Ani to ale polomrtvého chlapečka nepřimělo mluvit a tak ho prý otčím znovu mlátil, až se měl hlavičkou praštit o vanu. Chlapce, který byl už ve velmi vážném stavu, pak Simona a Josef uložili do postele a dle slov Simony se šli věnovat zábavě. V noci chlapec podle záchranářů zemřel.

Podle osob, které byly u soudu přítomné a o jeho průběhu informovaly na sociálních sítích, seděl otčím Marečka celou dobu se skloněnou hlavou, za kterou se prý při Simonině výpovědi i chytil. „Stála, čuměla, mlčela. Nebo řekla, že už neví, nebo si nepamatuje,“ napsala jedna z komentujících ohledně chování matky utýraného chlapečka. Když odcházela od soudu, měla za ní vyběhnout matka Marečkova biologického otce, byla prý však zastavena ochrankou a síň nesměl nikdo opustit do chvíle, dokud Simona nebyla mimo budovu.

Související články

Další články