Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Matka malého Tadeáška mění barvu vlasů i taktiku: Nic se přeci nestalo

Matka malého Tadeáška mění barvu vlasů i taktiku: Nic se přeci nestalo
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Neratovice
Kriminalisté stále zjišťují, jak přesně zemřel malý Tadeášek. Jeho matka nahlásila únos. Jenže tělíčko čtyřměsíčního miminka bylo nalezeno v řece. Tadeášek byl zatěžkán kameny, aby nevyplaval. Vyrazili jsme s kamerou do Neratovic, abychom matku vyzpovídali. A také jsme hovořili s biologickým otcem miminka, které zemřelo za nejasných okolností.

Úmrtí čtyřměsíčního Tadeáše otřáslo celým Českem a kriminalisté případ stále ještě neuzavřeli. Tadeášova matka nejprve ohlásila, že usnula v parku a dítě někdo odnesl i s kočárkem. Jenže kriminalisté rychle zjistili, že na její výpovědi mnoho věcí nesedí.

Později kriminalisté uvedli, že Tadeáš podle výpovědi matky zemřel na syndrom náhlého úmrtí. Veronika zřejmě zazmatkovala a s novým přítelem vymysleli, že tělíčko dají do vody. Tadeášek skončil na dně řeky v batohu, který byl zatěžkán kameny.

Kriminalisté pořád čekají, až jim patologové předají oficiální výsledky pitvy. Součástí pitvy je také toxikologický rozbor. Biologický otec si myslí, že Tadeášek byl zanedbáván a bez pomoci okolí se uplakal. "Buď tu noc prochladl, nebo se prostě uplakal. Ona ho nikdy nechtěla, na syndrom náhlého úmrtí nevěřím," uvedl Tadeášův otec pro eXtra.cz.

Kriminalisté případ zatím neuzavřeli a dosud nikoho neobvinili. Klíčové bude přesně stanovit, kdy a jak miminko zemřelo.

Je z ní blondýna

Tadeášovu matku jsme v Neratovicích navštívili s kamerou. Chtěli jsme se zeptat, proč úmrtí miminka neohlásila standardní cestou. Také nás zajímalo, kdo vymyslel, že tělíčko hodí do řeky a batoh naplní kameny.

Tadeášova matka nám přišla otevřít upravená a v dobré náladě. Přiznala, že od doručovací služby očekávala balíček. Když jsme se chtěli zeptat na podrobnosti k celému případu, rozhovor odmítla. "Nic se nestalo," uvedla a rychle zavřela. Bylo na ní vidět, že zájem novinářů ji obtěžuje. Přitom matce reálně hrozí, že zaplatí náklady na pátrání. "V tuto chvíli vyčíslujeme, kolik celé pátrání stálo. Zda matka bude muset tyto náklady uhradit, není v kompetenci Policie ČR," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že jen náklady na použití vrtulníku jsou 100 tisíc korun.

Chceme ho pohřbít

K celému případu se ale vyjádřil Tadeášův biologický otec. Ten nyní usiluje o to, aby byl zapsán na rodný list a mohl synovi vystrojit pohřeb. "Ještě je na patologii, čekáme pořád na tělo. Tento týden bychom mu chtěli s jeho babičkou udělat pohřeb. Ještě tam bude táta Veroniky. To je slušný chlap. Ona tam být nesmí. Nikdo ji tam nechce. Tadeáš si zaslouží klid," uvedl pan Dominik.

Jak se o úmrtí syna dozvěděl?

Jak dlouho usiloval, aby mohl Tadeáše vychovávat?

Co říká na přístup sociálky?

Jaké bylo soužití s matkou Tadeáše?

SLEDUJTE EXTRA.CZ, VE STŘEDU PŘINESEME KOMPLETNÍ ROZHOVOR S TADEÁŠOVÝM OTCEM.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy