Matt a Adele Allen z Brightonu kladou co největší důraz na přirozenost. Jejich děti nechodí k lékaři ani do školy a spát můžou jít klidně i ve tři hodiny ráno. Proč jim dávat nějaké zákazy a stresovat je, když se všechno vlastně naučí samy. Navíc Adele svého pětiletého syna Ulyssese pořád kojí! „Syn ode mě občas pije. Myslím si, že je na něm, kdy se oddělí,“ řekla Adele.

Děti nikdy nepůjdou do běžné školy a nesetkají se s vrstevníky. A navíc se narodily lotosovým porodem. Ale je to všechno vůbec bezpečné? Doteď totiž rodiče neví, jestli jejich děti nejsou nemocné. U lékaře byli jen jednou, a to, když se jejímu synovi projevilo astma. Navíc nejsou jejich potomci ani očkovaní.

U lotosového porodu není přítomna žádná porodní asistentka, jenom otec. Placenta a pupeční šňůra nebyly odstraněny hned, ale matka čekala, než sama upadne. Placenta se umístila do studeného sáčku, byla posypána solí a růžovými květy, aby nezapáchala. „Představa porodu v nemocnici se mi znelíbila z mnoha důvodů. Už jen z toho zírání na vás,“ řekla Adele.

„U obou porodů to trvalo 6 dní, dokud se pupeční šňůra neoddělila. Jen to zabalíte a udržíte v čistotě a ono se to samo oddělí a vytvoří dokonalý pupík,“ popsala Adele lotosový porod. Rodiče svoje děti vychovávají v přírodě a učí je rostlinky a všichni spí v jednom pokoji. Rozhodně je ale nechtějí do ničeho nutit. Tak aby pak děti nebyly nuceny později vybírat popelnice, když nebudou mít žádné vzdělání a nikdo je nikde nezaměstná.