Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Matka kojí svého 4letého syna. „Je to úplně normální,“ hájí se

Britská matka Sophie Emma Rose (40) zveřejnila na kanále YouTube, jak kojí svého syna, kterému jsou už 4 roky! Chce tak podpořit další matky, aby kojily i starší děti. Některým lidem to ale přijde nechutné, urážlivé a matku tvrdě odsuzují.

Sophie je původem z Blackpoolu, ale v současnosti žije se svým partnerem Dannym a synem Shayem v Thajsku. Svého syna stále kojí, i přes to, že už mu jsou 4 roky. Za dva roky už půjde do školy, ale když má chuť, prostě k mamince přijde, sundá jí tričko, vytáhne si prs a napije se. Někomu to může přijít úchylné, odporné a nežádoucí. Spousta lidí matku tvrdě odsuzuje.

Žena video na internet umístila právě proto, aby se jiné matky nebály kojit svoje starší děti. Chce všem ukázat, že je to úplně přirozené a žádná žena by se za to neměla stydět. „Chci, aby se matky necítily špatně a mohly kojit kdekoliv a jakkoliv staré děti,“ řekla Sophie. „Kojení starších dětí je důležité, stejně jako nutriční hodnoty mateřského mléka. Je to i o emocionálním spojení, dítě ví, že jste tady kdykoliv pro něj,“ myslí si.

Sophie se setkává s pozitivními ohlasy, ale i s těmi negativními. A těch je mnohem více. Spousta lidí nechápe, že si 4letý chlapeček vezme maminčin prs, kdykoliv se mu zachce. To by pak mohl dělat v budoucnu i u jiných žen a to rozhodně není normální.

„Udivuje mě, že někteří lidé jsou silně přesvědčeni o tom, jak špatné je kojit dítě a sdílet to na kanále YouTube. Ale já budu pokračovat v nahrávání svých videí,“ nenechá se odradit. Její kamarádky kojí starší děti a pro všechny je to absolutně přirozená věc. Jenže někteří lidé to berou jako něco nemravného, šokujícího, odporného a mluví o tom jako o pornu. „Necítím sexuální potěšení, když kojím svého syna. Prsa mají i jinou funkci,“ tvrdí.

Pod video už se jí zobrazilo téměř 8 milionů komentářů. Je vidět, že kojení starších dětí je stále hodně diskutované téma. Podívejte se na video a udělejte si názor sami.

Mohlo by vás zajímat

Další články